Nekontrolisana seča uništava Kraljevicu!
Društvo

Nekontrolisana seča uništava Kraljevicu!

pre 6 godina Miljko Stojanović

U park šumi Kraljevica već duže vreme odvija se nekontrolisana seča. Širom Kraljevice, nalaze se tragovi "masakra" prema prirodi.

O park šumi Kraljevica nekada je vodila računa šumarska služba, koja je svakodnevno obilazila šumu i sprečavala nekontrolisanu seču.

Širom park šume "Kraljevica", vidljiva su mesta gde se drveće seče. Stabla se seku iznad bazena, Paviljonu, kao i putu od Paviljona do bolnice.

[gallery td_select_gallery_slide="slide" size="full" ids="33315,33316,33317,33318,33319,33320,33321"]

Park šuma Kraljevica nekada je bila u daleko boljem stanju nego danas. O njoj su se starali šumari, a u nekim prošlim vremenima akcije pošumljavanja i uređenja bile su redovne.

Kraljevica je bila omiljeno mesto za odmor, a sada je sve češće okupljalište vandala, koji uništavaju sve što im dođe pod šake – od klupa, korpi, sadnica, do informativnih tabli koje postavljaju volonteri u nameri da ulepšaju i sačuvaju ovo okupljalište Zaječaraca, a o čemu smo već pisali.

Sredinom novembra prošle godine, već smo pisali o nezakonitom sečenju stabala pored samog puta za Fakultet za menadžment kod nadvožnjaka. Iz JKP „Timok održavanja“ kazali su tada da su slučaj prijavili komunalnoj policiji i policiji.

Pisali smo i o parkingu kod spomenika borcima palim u NOR-u i žrtvama fašisti-čkog terora, među građanima Zaječara, poznatiji kao „Vešala“,  koji zbog smeća sve više liči na deponiju.

Izgradnja bungalov naselja na Kraljevici otpočela je još 2017. godine, u okviru projekta prekogranične saradnje. Uprkos milionskim izdvajanjima iz budžeta grada Zaječara bungalov naselje nije u funkciji.

Pisali smo i o igračkama za decu kao i prirodi gde se ovo mesto zabave za najmlađe nalazi.Pisali smo i o vandalizmu u park šumi "Kraljevica. Pozivamo sugrađane koji raspolažu informacijama, fotografijama ko lomi, uništava i baca đubre po Kraljevici da o tome obaveste redakciju „Glas Zaječara“ putem maila: press@glas-zajecara.com ili putem naše facebook stranice: GLAS ZAJEČARA

Podeli vest
O autoru
Miljko Stojanović

Kratka biografija autora trenutno nije dostupna.