U Sremskoj Mitrovici je proteklog vikenda održano Prvenstvo Srbije u atletici za mlađe juniore i juniorke, gde je Iva Maletić osvojila 1. mesto na 800 m sa vremenom 2.08.67 što je njen lični rekord, a ujedno i norma za Svetsko juniorsko prvenstvo koje će se održati naredne godine u Keniji.

U trci na 1500 m osvojila je 2. mesto sa vremenom 4.33.37.

Iva Maletić atletičarka zaječarske Mladosti u izuzetno dramataičnoj trci postala je prvakinja Srbije za mlađe juniorke, a još veća drama i još veću borbu vodila je “štopericom“. Na kraju je i tu odnela pobedu jer je za 3 stotinke bila brža od norme za juniorsko Svetsko prvenstvo. Trku je završila za 2:08.67 (norma 2:08.70). Iva će naredne godine na SP-u imati 18 godina.

Podsećamo, Zaječarka Iva Maletić, članica Atletskog kluba „Mladost“ i juniorska reprezentativka Srbije, osvojila je srebrnu medalju u trci na 1500 metara na međunarodnom atletskom takmičenju u Istanbulu.