Fudbaleri Timoka 1919 savladali su u prvoj pripremnoj utakmici ekipu SFS Borca iz Paraćina rezultatom 2:1 (0:1). Trijumf dobija na značaju ako se zna da gosti igraju rang više i da su nakon jesenjeg dela sezone šestoplasirana ekipa Srpske lige „Istok“, Glassporta.rs.

Timok tamo želi da bude ponovo već od avgusta, pa je trener lidera Zone „Istok“ Miroslav Nikolić mogao na delu da vidi sve ono što Zaječarci moraju da poprave u svojoj igri. Rezultat sigurno nije bio u prvom planu, ali pobeda prija, pogotovo pristup zaječarskog zonaša u drugom poluvremenu.

TIMOK 1919: Dubljević, Cvetković, Antunović, Petrović, Vanić, Ilić, Stojadinović, U. Nikolić, R. Nikolić, Ristić, Ramadani. Priliku u drugom delu dobili su: Marković, Trukić, Mladenović, Rangelov, Zdravković, Stamenković i Ranđelović.

Izabranici šefa stručnog štaba gostujuće ekipe Vojkana Rajčića, čoveka koji je u dva navrata vodio FK Timok 1919 i koji je u prvom mandatu uspeo Zaječarce da dovede do Prve lige Srbije, bolje su otvorili susret i nakon pola časa igre Marković je sa ivice šesnaesterca odličnim udarcem doneo prednost. Zaječarci su bili ravnopravan rival, ali nisu uspeli da stvore neku ozbiljniju šansu u prvom delu igre.

Sve se promenilo u nastavku utakmice. Talentovani napadač Rastko Nikolić je odlično primio loptu na isteku 59. minuta u šesnaestercu gostiju, a potom umešno pobegao štoperu Paraćinaca, koji ga je srušio, a sudija Tošić nije imao dilemu. Siguran izvođač jedanaesterca bio je kapiten Uroš Nikolić. Novi pogodak u mreži SFS Borca viđen je već u sledećem napadu, kada je zimsko pojačanje Zaječaraca iz Bora Damir Ramadani iskosa sa leve ivice šesnaesterca lob udarcem pogodio mrežu Paraćinaca.

Treneri Nikolić i Rajčić dali su priliku svim igračima do kraja susreta, ali se rezultat nije menjao. Mlađani golman domaćih Lazar Dubljević je u dva navrata na fantastičan način sačuvao mrežu Timoka.

Fudbalere Timoka za vikend čekaju dve provere. Najpre u subotu 10. februara sa bugarskim prvoligašem iz Vidina, dok će u nedelju nastupiti kombinovani sastav, gde će priliku dobiti kadeti i juniori Zaječaraca, odmeriti snage sa ekipom FSU Kraljevice, članom Okružne lige.

Izvor: Glassporta.rs