Spuštena je zavesa na sedmo izdanje turnira „Dođi na basket“ u naselju „Ključ III“, a najvredniju nagradu kući su poneli igrači ekipe „Stela i Mangup“, koji su osvojili titulu u konkurenciji seniora, piše Glassporta.rs.

Poslastičarnica „Stela“ je u finalu nadigrala tim Ribarnice „Sirena“ rezultatom 31:24 i na taj način stigla do pehara i nagrade u iznosu od 70.000 dinara, dok je poraženim finalistima pripala duplo manja suma novca.

Treće mesto i nagrada od 15.000 dinara otišla je u ruke igrača „Beer House GB” iz Bora, koji su savladali prošlogodišnje vicešampione „Južni Vetar“ sa 16:15.

Organizatori turnira bili su Sportski savez grada Zaječara i omladina Kotlujevca, uz pokroviteljstvo grada Zaječara, a poslednjeg 6. dana turnira mečevi su sem u kategoriji seniora igrani i u konkurencijama pionira i kadeta. Sjajne utakmice i fantastičan ugođaj u Kotlujevcu, a publika koja je ispunila tribine terena u Kotlujevcu mogla je da uživa u pravim majstorijama.

Kod kadeta najbolji su bili igrači „Gostoprimnice“, koji su u finalu savladali „Gladijatore“ i na taj način osvojili 25.000 dinara, dok su finalisti teren napustili bogatiji za 12.000 dinara. Trećeplasirana ekipa Auto škole „Formula“ nagrađena je novčanim iznosom od 6.000 dinara. Luka Trandafilović zasluženo je poneo titulu MVP-a, a kao nagradu od generalnog sponzora „Tehnomedie” dobio je i mobilni telefon.

Mnogo uzbuđenja viđeno je i u konkurenciji pionira, gde su do titule stigli „Ugijevi puleni“, koji su posle preokreta slavili protiv ekipe „DLB“ rezultatom 9:7. Članovi pobedničke ekipe za uspeh su nagrađeni „smart watch“ satovi „Tehnomedie“, dok su u meču za prestiž 3. mesto i bronzu osvojili igrači ekipe „Jedva se zbrasmo I“.

Sjajno je bilo i u predigri velikog finala, kada su teren zauzeli najmlađi učesnici turnira, igrači rođeni 2013. i 2014. godine, koji su odigrali revijalnu utakmicu. Članovi KK „Timok“ su u pratnji trenera i roditelja igrali osam minuta na oduševljenje svih prisutnih i pokazali da igra pod obručima u Zaječaru ne mora da brine za budućnost.

Što se takmičenja u šutiranju trojki tiče, najbolji je bio Dušan Petković, koji je drugi put stigao do ovog priznanja pošto je i 2019. godine bio najbolji trojkaš, dok je najkorisniji igrač turnira (MVP) Vladimir Ilić iz pobedničke ekipe „Stela i Mangup“. I njima je takođe pripala nagrada generalnog sponzora kompanije „Tehnomedia“ u vidu mobilnog telefona.

Po završetku takmičarskog dela programa, usledila je žurka i specijalni gost iznenađenja, rep i hip-hop muzičar „Fox“, pa je uz vatromet i bakljadu stavljena tačka na 7. po redu turnir „Dođi na basket“.

Izvor: Glassporta.rs