Iz minusa do 17 stepeni: Sunčani intervali tokom dana, uveče stiže kiša
Jutro u Srbiji osvanulo je hladno i pretežno vedro, dok je na severu Vojvodine zabeleženo umereno do potpuno oblačno vreme, mestimično sa slabom kišom. U ostalim krajevima dan počinje uz temperature ispod nule.
Tokom dana očekuje se postepeno otopljenje i promenljivo oblačno vreme sa dužim sunčanim intervalima. Najviša dnevna temperatura kretaće se od 10 stepeni na istoku do čak 17 stepeni na zapadu zemlje.
Vetar će biti slab do umeren, južni i jugoistočni, a od sredine dana u pojačanju.
U večernjim satima i tokom noći ka petku, u zapadnoj polovini Srbije očekuje se jače naoblačenje sa kišom, dok je u planinskim predelima jugozapadne Srbije moguć i sneg.
U Beograd će, nakon hladnog i vedrog jutra, tokom dana biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i toplije, uz temperaturu oko 15 stepeni. Krajem dana i u glavnom gradu se očekuje naoblačenje sa kišom.
Moguće tegobe kod osetljivih osoba
Biometeorološke prilike mogu nepovoljno uticati na kardio-vaskularne i cerebrovaskularne bolesnike. Kod meteoropata su mogući glavobolja, pospanost i pojačani reumatski bolovi.