Hladno i vetrovito, ponegde magla
U većini mesta u Srbiji danas će biti suvo vreme, dok se ponegde očekuju slabe padavine. Duvaće slab do umeren vetar, dok će u košavskom području, na planinama i u donjem Podunavlju povremeno biti jak, sa udarima olujne jačine.
Jutro donosi slab i umeren mraz, a magla i niska oblačnost mogu se javiti ponegde, naročito u Podrinju i Timočkoj krajini. Tokom dana u većem delu zemlje očekuje se malo do umereno oblačno vreme sa sunčanim intervalima, dok će jug Srbije biti pretežno oblačan, uz lokalnu pojavu slabih, kratkotrajnih padavina na granici kiše i snega.
Najniža temperatura kretaće se od minus 9 do minus 2 stepena, dok će najviša dnevna biti od minus 1 do 7 stepeni.
Tokom noći slabe padavine moguće su i u zapadnim i centralnim krajevima Srbije, a vozačima se savetuje dodatni oprez zbog moguće poledice.
Biometeorološka prognoza
Biometeorološke prilike biće nešto povoljnije, ali se pojačana opreznost savetuje srčanim bolesnicima i osobama sa osetljivim nervnim sistemom. Od meteoropatskih reakcija mogući su nesanica, neraspoloženje i smanjena koncentracija.
Vreme u Beogradu
U glavnom gradu očekuje se malo do umereno oblačno i hladno vreme sa sunčanim intervalima, uz umeren, povremeno jak jugoistočni vetar. Temperatura će se kretati od minus 7 do oko 4 stepena.
Prognoza za naredne dane
U narednih sedam dana očekuje se postepeno slabljenje jutarnjih mrazeva i porast dnevnih temperatura. Padavine će uglavnom biti slabe, lokalne i kratkotrajne, na granici kiše i snega, uz povećan rizik od poledice u večernjim, noćnim i jutarnjim satima.
Više padavina prognozira se od 25. januara, posebno na jugu i jugoistoku Srbije. U Pomoravlju i Podunavlju košava će biti najjača tokom vikenda, dok se početkom naredne sedmice očekuje slabljenje vetra i njegovo okretanje na zapadni i severozapadni pravac.