Fudbaleri Timoka trijumfalno su završili jesenji deo sezone, pošto su u derbiju 19. kola Srpske lige “Istok” savladali Vlasinu rezultatom 2:0.

Strelci za Zaječarce bili su Ivan Dragićević u 52. i Miloš Rošević u 88. minutu. Tvrda utakmica viđena je na gradskom stadionu na Kraljevici, prava prvenstvena i apsolutno zaslužena pobeda domaće ekipe, koja je slomila otpor žilavih gostiju u drugom poluvremenu, piše Glas sporta.

Timok nakon 19 odigranih kola ima 46 osvojenih bodova, ispred Budućnosti i Vlasine, koji su sakupili po 42, s tim što ekipa iz Popovca ima i dve utakmice manje, dok četvrtoplasirani Radnički iz Svilajnca ima 41 bod i utakmicu manje koju igra već sutra protiv Kablova u naselju “Ključ”.

Sve u svemu odlična jesen za zaječarskog srpskoligaša, a trijumf nad Vlasotinčanima dodatno je podigao raspoloženje u taboru Timoka 1919 pred prolećne izazove. Sledi zimska pauza, a nastavak prvenstva zakazan je za mart 2021. godine.­

Izvor: Glas sporta