Fudbaleri Timoka ubedljivim trijumfom nad Kabelom rezultatom 5:0 stavili su tačku na sezonu u Prvoj ligi Srbije. Mada je rival bio fenjeraš iz Novog Sada, Zaječarci su još jednom pokazali da im je po svemu i mesto u prvoligaškom društvu, piše Glassporta.rs.

Iako su se igrači Timoka oprostili od Prve lige, ostaje velika žal za propuštenim pre svega u jesenjem delu prvenstva. Motiva nije nedostajalo u poslednjem susretu plej-auta, pa su izabranici trenera Stojčevskog od samog starta dali do znanja gostima da bodovi ostaju na Kraljevici.

Na prvi gol se čekalo ipak do kraja prvog dela igre, kada je Tričković pogotkom u 42. minutu doneo prednost domaćem timu. Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, a u nastavku prava rapsodija Timoka. Lazar Nikolić je već u 55. minutu dupirao vođstvo, da bi na isteku jednog časa igre Davidović povisio na 3:0. Samo pet minuta kasnije novi pogodak za Timok, strelac je bio Pantić.

A najlepši momenat utakmice viđen je u 87. minutu kada je sjajnim udarcem sa 20 metara mlađani Rastko Nikolić postavio konačan rezultat. Ponovo je 16-godišnjak i dete Timoka dobio priliku od strane trenera Stojčevskog i na pravi način opravdao poverenje.

Sledi letnja pauza u kojoj će najviše posla biti pred upravom FK „Timok 1919“. Ostanci, odlasci, razgovori i pregovori su ono što očekuje odgovorne u klubu sa Kraljevice, a ekspresan povratak u Prvu ligu je ono što svi ljubitelji fudbala i navijači Timoka očekuju naredne sezone.

Izvor: Glassporta.rs