Fudbaleri Timoka nisu uspeli da zabeleže trijumf na gostovanju u Vladičinom Hanu, pošto su u 11. kolu Srpske lige “Istok”, odigrali 1:1 sa domaćom Moravom.

Dominirali su izabranici trenera Rajčića i na ovom susretu, ali bila je to teška utakmica sa jednom izrazito domaćinskom ekipom, koja se posle osvojenog boda protiv Zaječaraca i dalje nalazi u opasnoj zoni, na 16. mestu tabele sa 10 bodova, piše Glas sporta.

Sigurno je da su u taboru Timoka 1919 očekivali pobedu na ovom meču, a pogodak Ivana Dragićevića u 41. minutu doneo je zaječarskom srpskoligašu mirniji ulazak u drugo poluvreme. Ipak, pred sam kraj utakmice, defanzivac domaćih Mladenović, pogađa mrežu Jovanovića za veliko slavlje domaćih fudbalera.

Ostalo je par minuta za goste da dođu do nove prednosti, viđen je i crveni karton za igrača Morave Manolčova u nadoknadi vremena, ali promene rezultata nije bilo.

Zaječarci su i pored remija u Vladičinom Hanu ostali na liderskoj poziciji tabele srpskoligaškog “Istoka” sa 31 bodom, ali na vrhu im se nakon nedeljnih utakmica na vrhu mogu pridružiti i ekipe Budućnosti iz Popovca i Radničkog iz Svilajnca, koje su sakupile po 28 bodova.

Izvor: Glas sporta