U prijateljskoj utakmici, u okviru priprema za nastavak sezone, prvoligaš Timok 1919, na pomoćnom terenu br.2 pod Kraljevicom, igrao je nerešeno 1:1 sa ekipom Dunav iz Prahova, liderom Zone „Istok“.

Šef Stručnog štaba zaječaraca Srđan Stojčevski danas je na teren izveo podmlađeni sastav kako bi se još jednom uverio u njihove mogućnosti. Utakmica je od starta bila otvorena i dinamična a zaječarci su imali veći posed lopte tokom celog meča.

Glavni stadion je u fazi pripreme za nastavak prvenstva u Prvoj ligi Srbije tako da se danas igralo na pomoćnom terenu koji nije baš u najboljem stanju što je dodatno otežavalo igru.

Fudbaleri Timoka su u prvom poluvremenu zapretili u dva navrata preko Damira Anđelovića i Rastka Nikolića ali njihove udarce sa distance je golman Vasić rutinski odbranio.

U drugom poluvremenu odnos snaga na terenu se nije promenio ali i nije bilo većih uzbuđenja. U 60. minutu je u šesnaestercu gostiju golman Vasić oborio levokrilog napadača Timoka, Andreja Đukića što je sudija Filip Tošić okarakterisao kao jedanaesterac. Kapiten u dosadašnjem delu meča Uroš Nikolić bio je siguran sa bele tačke.

Samo 5 minuta kasnije jedan igrač Dunava je oboren na nekih 18 metara od gola Timoka. Loptu je uzeo dojučerašnji štoper zaječaraca Stefan Rudić, koji od pre mesec dana brani boje prahovljana, i fenomenalnim udarcem poslao loptu u same rašlje gola mladog Nemanje Markova za izjednačenje.

FK Timok 1919 (Zaječar)
Od 75. minuta u igru su ušli stariji i iskusniji fudbaleri Timoka, koji će verovatno na proleće činiti okosnicu tima, ali do poslednjeg sudijskog zvižduka rezultat je ostao nepromenjen. Prodori Davidovića i Zerjala po bokovima kao i udarci Golubovića i Mašića gosti iz Prahova su zaustavili i mirno dočekali kraj utakmice.

FK Dunav (Prahovo)
Zaječarcima predstoji grčevita borba za opstanak u ligi a do početka prvenstva 26. februara planirane su još tri pripremne utakmice sa Dubočicom, Trayalom i generalka sa Radničkim u Pirotu.

FK TIMOK 1919 (Zaječar) – FK DUNAV (Prahovo) 1:1 (0:0)

ZAJEČAR: Pomoćni teren br.2 na Kraljevici. Sudija Filip Tošić (Zaječar). Strelci: Uroš Nikolić u 60. minutu iz jedanaesterca (Timok 1919) i Stefan Rudić u 65. minutu (Dunav).

FK TIMOK 1919: Markov, Jovanović, Đorđević, Miljković, Subotić, Anđelović, Stojadinović, U. Nikolić, Ristić, R. Nikolić, Đukić. Igrali su još: N. Petrović, Enzo, Davidović, Bogdanović, Tričković, S. Petrović, Pantić, Mašić, L. Nikolić, Trimanović i Golubović.

FK DUNAV: Vasić, Kojić, Lazarević, Rudić, Radulović, Golubović, S. Bogdanović, Ilić, Bogdanović, Jezdić, Nikolić. Igrali su još: Savić, Jakovljević, Ranđelović, Filipović, Ilić i Crvenković.

Izvor: Temporadio