Fudbaleri “Timoka 1919” plasirali su se u finale Kupa Fudbalskog saveza Zaječarskog okruga, pošto su u sredu 5. maja savladali “Radnički 1946” u Lubnici rezultatom 1:3. Zaječarci će se za trofej boriti sa Timočaninom iz Knjaževca, koji je bio uspešniji od OFK 019 na starom terenu “Puteva” na Kraljevici i slavio pobedu 1:2, piše Glassporta.rs.

Bila je ovo lepa prilika za trenera lidera srpskoligaškog “Istoka” Vojkana Rajčića da malo promeša karte i na teren u Lubnici pošalje igrače koji su nešto manje igrali u prolećnom delu sezone. Počelo je odlično za goste, a fantastičan pogodak Pantića iz kornera u 5. minutu obeležio je prvo poluvreme. Uzvratio je četvrtoplasirani tim zaječarske Okružne lige veoma brzo, ali je prečka spasila golmana gostiju Joksimovića.

Januarsko pojačanje Timoka Lapčević u nastavku je rešio pitanje pobednika sa dva gola u razmaku od tri minuta. Najpre je u 62. savladao Aleksića, da bi već u 65. minutu okončao sve dileme. Ipak, domaći su imali poslednju reč i postigli počasni pogodak u 80. minutu preko Mirovića.

Finale Kupa biće odigrano u Sokobanji, a termin susreta timočkih superligaša će od strane FSZO biti naknadno saopšten. Ono što je daleko važnije po Zaječarce jeste sam finiš sezone u Srpskoj ligi “Istok”, gde ih 8. maja očekuje derbi prvenstva protiv Budućnosti iz Popovca, glavnog takmaca za prvo mesto. Timok je u velikoj prednosti jer šest kola pre kraja ima sedam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, tako da bi trijumfom u meču koji u subotu počinje u 17 sati praktično rešio sve dileme oko titule prvaka i posvetio se uigravanju tima za baraž za popunu Prve lige Srbije.

Izvor: Glassporta.rs.