Ništa nije gotovo, dok nije gotovo, geslo je kojim su se očigledno vodili u taboru Fudbalskog kluba „Timok 1919“. Naime, fudbaleri zaječarskog prvoligaša savladali su Kabel na startu drugog dela prvenstva rezultatom 0:3 i najavili mnogo lepše dane za tim sa Kraljevice, piše Glassporta.rs.

Odavno prežaljeni Novosađani nisu bili ozbiljan takmac izabranicima mladog stručnjaka Srđana Stojčevskog, koji je svojim dolaskom dobrano prodrmao učmali sastav Timoka, koji je sada na samo šest bodova od glavnih konkurenata za opstanak iz Grafičara i Budućnosti i sedam od Zlatibora koji se nalazi na spasonosnoj 12. poziciji prvoligaške tabele. Samo dva igrača u prvih 11 nosilo je dres Zaječaraca i u jesenjem delu šampionata. Ivan Davidović i Igor Pantić bili su tu i u Srpskoj ligi „Istok“, a i u prvoligaškoj konkurenciji su potvrdili da su kadri za borbe u višem rangu.

Timok je od samog početka ozbiljno krenuo ka golu domaćih, a inicijativa se isplatila već u 15. minutu kada je jedan od brojnih novajlija Strahinja Petrović pogodio mrežu Kabela za vođstvo gostiju. Posle pola sata igre Timok je duplirao prednost, pošto je jedan od „starosedelaca“ Pantić bio precizan izvođač najstrože kazne. Sa tim rezultatom se otišlo na veliki odmor, a Zaječarci su sa napadačkom igrom započeli i nastavak utakmice. Konačnih 0:3 postavio je Andrej Đukić pogotkom u 53. minutu meča.

Neće ova pobeda mnogo značiti Timoku ako već u sredu 2. marta na Gradskom stadionu u Zaječaru ne savlada Loznicu. Gosti u susret na Kraljevici ulaze osokoljeni ubedljivim trijumfom nad Zlatiborom od 4:1 i posle 22 odigrana meča nalaze se na 8. mestu tabele sa 30 osvojenih bodova. Početak utakmice 23. kola Prve lige Srbije je u 13 sati, a cena ulaznice iznosi 200 dinara.

Izvor: Glassporta.rs