Juče su fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 odmerili snage sa superligašem iz Kragujevca u trećoj kontrolnoj utakmici pred početak prolećnog dela prvenstva u Prvoj ligi Srbije.

Fudbalerima Radničkog 1923 ovo je bila „generalka“ jer već narednog vikenda odpočinju borbu za opstanak u Linglong Tajer Super ligi Srbije.

Iako je poslednjih dana bilo burno na „Čika Dači“, zbog smene Zorana Milinkovića koji je obavio kompletne pripeme sa ekipom u Antaliji i dolazak Nenada Lalatovića na mesto Šefa Stručnog štaba, kragujevčani su danas pobedili zaječarce minimalnim rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu snage su prilično bile izjednačene a u nekim momentima su zaječarci ozbiljno zapretili preko Mašića i Trimanovića. Srđan Stojčevski je od 60. minuta zamenio kompletnu startnu postavu kako bi se još jednom uverio u mogućnosti igrača koje ima na raspolaganju u borbi za opstanak.

Jedini gol na meču postigao je dvadesetdvogodišnji Đorđe Maksimović sredinom drugog poluvremena.

Izvor: Temporadio