U okviru 5. kola Zone „Istok“ fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 danas su pobedili ekipu Rajko Mitić u Beloj Palanci rezultatom 2:1.

Domaći igrači su pokazali bolju igru tokom celog prvog poluvremena a od 8. minuta su golom Đorđa Mitića stekli prednost od 1:0.

Treba napomenuti da su Belopalančani od starta praktikovali grublji stil igre ali je glavni sudija Aleksandar Nikolić pokazao samo tri žuta kartona a bilo je situacija i za više.

Na samom startu drugog dela meča zaječarci postižu gol za izjednačenje preko Nenada Stamenkovića koji je na poluvremenu zamenio Dušana Milosavljevića.

Nakon odličnog centaršuta Uroš Nikolić je glavom pogodio prečku a na odbijenu loptu Stamenković je zatresao mrežu golmana Nemanje Đorđevića za 1:1.

Od tog trenutka igrači Timoka 1919 preuzimaju potpunu inicijativu i stežu obruč oko gola Belopalančana. U 52. minutu Vladimir Kuzmanović šutira ka golu ali je jedan igrač domaćih igrao rukom u šesnaestercu što nije promaklo sudiji Aleksandru Nikoliću iz Leskovca koji je pokazao na belu tačku. Međutim udarac Rastka Nikolića u malu mrežu, golman Nemanja Đorđević, vrhovima prstiju skreće u korner. Zaječarci su posle promašenog penala nastavili sa inicijativom pa su do kraja meča uputili još desetak udaraca u okvir gola ali je mreža mirovala. Desetak minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka Rastko Nikolić je promešao odbranu domaćih po levoj strani a na odbijenu loptu Nenad Stamenković postiže svoj drugi gol na meču i postavlja konačan rezultat 1:2.

Izvor: Temporadio