Stanje na putevima: Moguća poledica na putevima istočne Srbije
Servisne informacije

Stanje na putevima: Moguća poledica na putevima istočne Srbije

pre 1 sat Anđela Risantijević

Zbog najavljenih niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima, postoji opasnost od pojave mestimične poledice na putevima, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Kiša koja je padala prethodnih dana, a koja se i danas očekuje u pojedinim delovima istočne Srbije, može se lediti na kolovozu, zbog čega se vozačima savetuje dodatni oprez, naročito na području Timočke i Negotinske krajine.

Iz AMSS-a navode da je prohodnost puteva dobra i da se do skijališta stiže bez zastoja, ali da su kolovozi mestimično klizavi, pa je neophodna prilagođena i oprezna vožnja.

Posebno se upozorava na mostove, nadvožnjake i planinske prevoje, gde su mogući jači udari vetra koji mogu izazvati zanošenje vozila. Dodatni oprez savetuje se vozačima kamiona i autobusa.

Magla mestimično smanjuje vidljivost, naročito u kotlinama i u blizini reka, dok su učestali odroni mogući u usecima, što dodatno otežava uslove vožnje.

Na naplatnim stanicama nema zadržavanja vozila, kao ni na putničkim terminalima graničnih prelaza.

Međutim, teretna vozila na graničnom prelazu Horgoš čekaju oko četiri sata, na Kelebiji dva sata, dok su zadržavanja na Batrovcima i u Šidu oko pet sati.

Podeli vest
O autoru
Anđela Risantijević

Kratka biografija autora trenutno nije dostupna.

GLAS ZAJEČARA

Sva prava zadržana - "Kompas Media", Anđela Risantijević, PR, Zaječar, Varšavska 10. Preuzimanje sadržaja sa informativnog portala, bilo u celosti ili delimično bez prethodne saglasnosti "Kompas Media" predstavlja povredu autorskih prava.