Rukometašice Zaječara poražene su u zaostaloj utakmici 15. kola Superlige Srbije od Radničkog iz Kragujevca rezultatom 26:29. Bio je to još jedan u nizu sličnih poraza izabranica trenera Maksića, koje su ponovo imale prednost na poluvremenu, piše Glassporta.rs.

Nakon 30 minuta igre u hali sportova na Kraljevici, Zaječarke su vodile sa 12:11. Ipak, iskusnije gošće su u nastavku uspele da preokrenu rezultat i dođu do bodova. U tome su im svesrdno pomogle i domaće rukometašice, koje su sa čak tri promašena sedmerca i još nekoliko zicera, protivnicama poklonile pobedu.

Nakon 14 poraza u sezoni u 15 odigranih utakmica, Zaječarke su i dalje na začelju tabele sa samo 2 osvojena boda, dok su Kragujevčanke na 5. mesto tabele sa 18, bod manje od četvrtoplasiranog Železničara, koji se nalazi na poziciji koja donosi plasman u plej of.

Priliku za drugi trijumf u sezoni Zaječarke će imati već u subotu 3. aprila, kada od 18 sati na Kraljevici u timočkom derbiju dočekaju ekipu Bora.

Izvor: Glassporta.rs