Rukometaši Zaječara savladali su Đerdap u Kladovu rezultatom 34:31 u utakmici 13. kola Prve lige “Istok”. Zaječarci su do pobede stigli u izuzetno neizvesnoj završnici, s obzirom na to da su do prvog vođstva došli u 55. minutu susreta, dakle svega pet minuta pre kraja zanimljivog meča timočkih rivala, piše Glassporta.rs.

“Svaka čast momcima, iako smo bili oslabljeni neigranjem golmana Mladenovića i srednjeg beka Itića, bili smo pribrani u trenucima kada se lomio rezultat i zasluženo nosimo bodove sa teškog gostovanja”, istakao je za “Glas sporta” trener zaječarskih rukometaša Darko Milosavljević.

Pobeda dobija na značaju ako se zna da su Kladovljani jedini uspeli da otkinu bod glavnim konkurentima Zaječaraca, ekipi Radničkog iz Ćuprije. Već za dva dana sledi novi prvenstveni okršaj, a rival rukometašima Zaječara je Rtanj iz Boljevca. Utakmica starih rivala u 14. kolu Grupe A Prve lige Srbije na programu je u petak 7. maja u hali sportova na Kraljevici.

Do kraja sezone vodiće se žestoka borba za 1. mesto i plasman u baraž za popunu Super B lige između Radničkog i Zaječara, a nakon 13 odigranih utakmica, tim iz Ćuprije ima 25 osvojenih bodova i nalazi se na čelu tabele, ispred Zaječaraca koji su sakupili bod manje.

Izvor: Glassporta.rs.