Fudbaleri Timoka poraženi su na gostovanju ekipi Mladost GAT u Čelarevu sa 2:1 i na taj način zabeležili drugi poraz u prva četiri kola prvenstva. Počelo je kako se samo poželeti može u sudaru sa još jednim novajlijom u prvoligaškom društvu, koji su Timok dočekali na neutralnom terenu u Čelarevu, zbog radova na svom terenu u Novom Sadu, piše Glassporta.rs.

Pojačanje iz leskovačke Dubočice Nenad Kačar dobio je prvi put priliku od starta meča i na pravi način je iskoristio, pogotkom u prvom ozbiljnijem napadu gostiju, koji su do prednosti stigli već u 4. minutu. Strateg Timoka Rajčić napravio je još neke izmene u odnosu na tim koji je remizirao sa IMT-om minulog vikenda, pa je tako u prvih 11 bio i strelac izjednačujućeg gola u Zaječaru, iskusni Ivica Jovanović, kao i Davidović, koji se oporavio od povrede. I pored najava, u timu nije bilo napadača Miloša Roševića, koji još uvek nije dovoljno spreman.

Do kraja prvog dela igre Zaječarci su sigurno kontrolisali igru i rezultat, pa većih uzbuđenja nije bilo. Ipak u nastavku je reagovao trener domaćih Ljubomir Ristovski, koji je uvođenjem Renića pokrenuo uspavane domaćine. I upravo je Marko Renić poravnao rezultat u 57. minutu utakmice sa bele tačke, dok je potpuni preokret doneo Sekulić pogotkom u 79. minutu susreta. Iskusna ekipa Mladosti uspela je do kraja da iskontroliše dešavanja na terenu i privede utakmicu kraju.

Svakako da Zaječarcima na ruku nije išao ni raspored na startu Prve lige Srbije i čak tri gostovanja u prve četiri utakmice. Fudbaleri Timoka 1919 posle nekompletnog 4. kola imaju četiri boda na svom kontu i nalaze se na 11. mestu tabele. Naredni vikend donosi drugi domaći meč u Zaječaru sa ekipom Budućnosti iz Dobanovaca na gradskom stadionu na Kraljevici.

Najzanimljiviji susret i derbi kola odigrali su Javor i Inđija u Ivanjici, a više razloga za radost imali su gosti, koji su u direktnom duelu konkurenata za najviši plasman slavili sa 1:3 i ostali sa maksimalnih 12 bodova na čelu tabele. Do prve pobede posle dva remija stigli su i igrači IMT-a, koji su savladali Radnički u Sremskoj Mitrovici rezultatom 1:2 i pokazali da je reč o izuzetno ozbiljnom, ali mladom timu, koji će rasti iz meča u meč.

Izvor: Glassporta.rs