U važnom meču u borbi za opstanak Timok 1919 je pretrpeo još jedan ubedljiv poraz, ovog puta pred svojim navijačima od ekipe Topličanin iz Prokuplja. Domaći su bolje otvorili utakmicu i već u 2. minutu imali šansu preko Nikole Tričkovića, jedinog raspoloženog igrača u redovima „belih labudova“, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora završio preko gola. U 15. minutu isti igrač biva oboren u protivničkom šesnaestercu pa je glavni sudija Dušan Miladinović iz Leskovca pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Uroš Nikolić ali je golman gostiju Andrija Ilić bravuroznom paradom odbranio njegov udarac.

Dvadeset minuta kasnije usledila je kazna. Nakon gužve u šesnaestercu domaćih golman Aleksandar Jovanović je odbranio šut protivničkog igrača ali je na odbijenu loptu natrčao Nemanja Kitić kome nije bilo teško da postigne pogodak pa se rezultatom 0:1 otišlo na odmor.

Na početku drugog poluvremena viđen je evrogol iz slobodnog udarca. Levonogi Dušan Marković je sa oko 25 metara iskosa sa desne strane poslao loptu u same rašlje gola domaćih za veliku radost gostiju. Drugi gol kao da je totalno demotivisao igrače Timoka 1919. Samo pet minuta kasnije rezervista Jovan Jovanović nakon kontre našao se „oči u oči“ sa golmanom domaćih i poslao loptu u nebranjeni deo mreže za konačnih 0:3.

Ovim porazom zaječarski Timok 1919 je tri kola pre kraja prvenstva izgubio i teoretske šanse za opstanak u Srpskoj ligi „Istok“. Od naredne sezone zaječarci se sele u Zonu „Istok“.

Izvor: Temporadio