Fudbaleri Timoka poraženi su na gostovanju ekipi Grafičara u Beogradu rezultatom 2:0. Čini se da je nada Zaječaraca u opstanak ostala na pomoćnom terenu stadiona „Rajko Mitić“, pošto je i Budućnost u Dobanovcima lako izašla na kraj sa Bačkom, pa je razlika između Timoka i prve ekipe iznad crte sada velikih 6 bodova, piše Glassporta.rs.

Neverovatno je šta su sve promašili fudbaleri Timoka protiv Grafičara u drugom poluvremenu. I dok je u prvom delu viđena ravnopravna igra, koju su domaći presekli pogotkom Vidića u 41. minutu utakmice, šanse gostiju su se ređale u nastavku meča. Već na startu drugog dela igre Petrović je sjajno šutirao ali je mladi Manojlović vrhovima prstiju uspeo da izbaci loptu iz gola. Mlađi brat nekadašnje Zvezdine „jedinice“ Filipa Manojlovića je umalo poklonio gostima izjednačenje, ali je ipak stigao da se ispravi i odbrani udarac Davidovića na isteku jednog časa igre. Istog igrača samo deset minuta kasnije sprečila je stativa da poravna rezultat, dok je lepu priliku za goste propustio i Anđelović koji je u 80. minutu odlično izveo slobodnjak, ali lopta ponovo nije htela u gol domaćih.

Glavni sudija meča Matić okarakterisao je kao jedanaesterac prekršaj jednog od defanzivaca Timoka nad Matićem u 85. minutu, iako je bilo očigledne sumnje da je faul napravljen van 16 metara. Povici su se čuli sa klupe gostiju, ali arbitar odluku nije menjao, pa Kneževiću nije bilo teško da sa bele tačke postavi konačnih 2:0.

Dok god se igra ima nade, iako će biti vraški teško u samo četiri utakmice nadoknaditi šest bodova razlike. Verovati naravno treba uprkos svemu, a već u nedelju 1. maja na gradski stadion na Kraljevici stiže ekipa Bačke.

„Ostaje nam da se oporavimo koliko možemo i okrenemo sebi, a dok god postoji i najmanja šansa, pokušaćemo da je ostvarimo. Teško je kad protiv sebe imate sem protivnika i još ponekog, iz ove kože se ne može, ali ovi momci su već pokazali koliko mogu nadoknadivši ogroman zaostatak. Prva na redu je Bačka, trijumf je imperativ, ali više ne zavisimo samo od sebe“, poručio je za „Glas sporta“ trener Timoka Srđan Stojčevski.

Ključna prilika propuštena je ipak u direktnom sudaru minule srede u Zaječaru, gde su Timok i Budućnost podelili bodove. Poveli su tada Zaječarci već u 1. minutu, ali to nije bilo dovoljno za pobedu koja bi sada garantovala Timoku ostanak u trci do samog kraja. Ovako četiri kola pre kraja šampionata Timok je na pretposlednjem 7. mestu plej-aut tabele sa 34 osvojena boda, dok Budućnost na 4. poziciji ima 40. Izgleda da će svi beogradski timovi ostati u prvoligaškom društvu, pošto su sem šabačke Mačve, Rad, Grafičar i Budućnost tri tima sa teritorije Fudbalskog saveza Beograda.

Vredi istaći da se malo šta može zameriti igračima koji su od januara u dresu Timoka. Izvršio je pravu doselekciju Srđan Stojčevski, plavo-beli su uspeli do 10. aprila i zaključno sa poslednjim 30. kolom da nadoknade veliki broj bodova i stignu konkurente u borbi za opstanak. Snage ipak u razigravanju za opstanak nije bilo. Skraćena rotacija, povreda ključnih igrača poput napadača Radunovića, kasnije i Nigerijca Kingslija, ostavili su Zaječarce samo na mlađanom Trimanoviću u fazi napada.

I pored toga, mora se reći koliko god da to surovo zvučalo, emocijama u fudbalu mesta nema. Tek na proleće shvatili su i odgovorni u FK „Timok 1919“ da je trebalo preseći još prošlog leta, zahvaliti se pojedincima i ući sa novom ekipom u prvoligaške borbe. To je na kraju urađeno zimus, kada su u timu iz jesenjeg dela prvenstva ostali samo Božović, Davidović i Pantić, dok je najveći broj fudbalera stigao u januarskom prelaznom roku.

Timok do kraja sezone čekaju četiri utakmice, u igri je još 12 bodova. Nakon domaćeg meča sa Bačkom, Zaječarci putuju na megdan Zlatiboru, potom i Radu na Banjici, dok prvenstvo završavaju protiv Kabela na Kraljevici 21. maja.

Izvor: Glassporta.rs