Fudbaleri Timoka poraženi su u Paraćinu od SFS Borca u 34. kolu Srpske lige “Istok” rezultatom 1:0. Zaječarci su sami sebi zakomplikovali “život” nakon minimalnog poraza u nedeljnom matineu, pošto na četiri kola do kraja sezone imaju četiri boda više od Budućnosti iz Popovca na čelu tabele, piše Glassporta.rs.

Gol odluke postigao je Matija Pavlović u 74. minutu, koji je neodbranjivo šutirao sa dvadesetak metara, pa ni sigurni Aca Jovanović na golu nije mogao da spreči radost domaćih fudbalera. Ali šta su sve igrači Timoka propustili i pre i posle toga, možda je za rubriku verovali ili ne. Ređale su se prilike pred golom Paraćinaca, stative i prečke, dva puta je okvir gola pogodio Uroš Nikolić, jednom se u stopostotnoj šansi našao napadač gostiju Rošević, ali je golman domaćih Ostojić ostao nesavladan.

Pokušao je strateg Zaječaraca Rajčić uvođenjem Ristića i Lapčevića u poslednjih 15 minuta da dođe makar do boda, ali se rezultat nije menjao. Domaćima pobeda i nije bila toliko potrebna, a nakon trijumfa nad liderom, Paraćinci su skočili na 8. mesto tabele sa 54 osvojena boda, trinaest više od Radana iz Lebana koji se nalazi u opasnoj zoni.

Kablovi nastavljaju sa negativnim rekordima, a u subotu 15. maja deklasirani su na gostovanju u Vladičinom Hanu od domaće Morave sa 11:0. Debakl je veći ako se zna da je ekipa Morave samo jednu poziciju iznad najmlađeg sastava u ligi, ali i kao takva je neprelazna prepreka za golobrade mladiće iz Zaječara.

Sve u svemu, očekuje nas vruća završnica prvenstva, a Timok više nema pravo na grešku, jer će se u tom slučaju naći pod teškim pritiskom Popovčana. Najbolje bi svakako bilo vezati tri pobede i turistički ući u poslednje kolo srpskoligaškog “Istoka”. Prvi naredni susret Zaječarci igraju na domaćem terenu na Kraljevici, gde već u sredu 19. maja od 17 sati u derbiju kola dočekuju trećeplasirani Radnički iz Svilajnca.

Izvor: Glassporta.rs.