Završen miting SNS, Vučić poručio: "Ovo je za mene verovatno poslednji put da vam se obraćam kao predsednik"
Završen je miting Srpske napredne stranke ispred Skupštine Srbije. Posle govora predsednika Srbije Aleksandra Vučića, okupljeni se razilaze.
Zvanični deo programa skupa "Srbija jedna porodica" počeo je u intoniranjem himne Srbije, a potom su roboti igrali "Moravac".
Okupljenima se nakon toga obratio Vučić koji je poručio da će još nekoliko nedelja da bude predsednik, pa će podneti ostavku. Saopštio je i da će se lista vladajuće koalicije za parlamentarne izbore zvati "Ujedinjena Srbija".
Prethodno je bio zabavni program, a pevali su Vesna Zmijanac i Aca Lukas.
Sam skup je trajao od jutra u zoni oko Skupštine.
Od oko 16 sati pristizali su organizovano sa svih strana ljudi u belim majicama.
Prema informacijama sa terena i uključenja reporterke N1 u 16h, među okupljenima su građani koji su navodili da dolaze iz Kragujevca, Lapova i Novog Sada. Mnogi od njih nosili su bele majice na kojima piše "Serbia team Vučić".
Na više punktova u okolini Skupštine delile su se bele majice i zastave, kaže naša reporterka.
Na skupu je bila i kolona bajkera koja je krenula sa Novog Beograda.
Ulice u okolini Skupštine u Beogradu su zatvorene za saobraćaj od juče ujutru: delovi Bulevara Kralja Aleksandra, Trga Nikole Pašića, deo Kneza Miloša, Takovske i okolnih ulica.
Na terenu su saobraćajna i interventna policija.
Razvijena zastava, na čelu bili Mali i Danilo Vučić
Učesnici mitinga "Srbija jedna porodica", razvili su veliku srpsku zastavu i nosili je kroz ulicu Kneza Miloša ka platou ispred Skupštine Srbije u Beogradu.
Na čelu kolone nalazili su se ministar finansija Siniša Mali i sin predsednika Srbije Danilo Vučić.
Prema najavama, zastava je dugačka 500 metara.
Izvor: N1