Vučić: Još nekoliko nedelja da budem predsednik, pa da podnosim ostavku
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kazao je, tokom govora ispred Skupštine, da će još nekoliko nedelja da bude predsednik i da će nakon toga da podnese ostavku.
"Ovo je za mene verovatno poslednji put da vam se obraćam kao predsednik Republike. 14 godina verno služim svojoj zemlji. Volim Srbiju više nego bila šta na kugli zemaljskoj. Ničiji tuđi interesi me nikada nisu zanimali. Nikome nisam hteo da služim sem građanima Srbije. Govorili su da nikada neću napustiti predsedničko mesto, ovo su moji poslednji dani i nedelje kao predsednika Republike", kazao je Vučić na SNS mitingu ispred Skupštine.
Ponovio je "još nekoliko nedelja ću da budem predsednik, pa da podnosim ostavku".
Lista za parlamentarne izbore će se zvati "Ujedinjena Srbija", istakao je on.
"Učestvovaću zajedno sa vama u tom poduhvatu", rekao je Vučić i dodao da će pomilovati ljude u Srbiji koji su iz nehata i slučajnosti počinili neka dela.
Istakao je da će se sam skloniti ako budu smatrali da im njegova podrška i pomoć nije potrebna.
"Za pobedu i to uskoro", poručio je Vučić.
Pre godinu i po dana, tvrdi Vučić, pokušali su da nam "sruše zemlju, spolja da nam uruše Srbiju. Zato su uništili fakultete i škole i od njih napravili opštinske odbore političkih stranaka".
Navodi i da su studenti igračka u rukama političara.
"Studenti su prvo bili igračka u rukama političara, pa u tuđim rukama. Molio sam ih za razgovore, sa svima su hteli da razgovaraju, samo sa svojim predsednikom nisu želeli. Predstavnici univerziteta nema stranca s kojim nisu razgovarali. Mi i danas pružamo ruku i kažemo - hiljadu i prvi put vam pružamo ruku. Praštamo sve što ste radili, ali nismo naivni i nećemo zaboraviti šta je činjeno zemlji u poslednjih godinu dana… Razorili bi nam zemlju za godinu ili tri ali to ne smemo da dopustimo", navodi on.
"Mnogo smo grešaka napravili, ljudi koje smo postavljali, a koji nisu zaslužili vaše poverenje"
Predsednik kaže da će u ponedeljak penzioneri čuti novi plan i da sledi novo povećanje penzija pre januara i da će i pre toga “imati nešto što će mnogo da ih obraduje".
Vučić je priznao da su na pozicije postavljani ljudi koji to ne zaslužuju.
"Mnogo smo grešaka napravili, ljudi koje smo postavljali, a koji nisu zaslužili vaše poverenje, ljudi koji su brinuli o sebi, a ne o vama. Takvih ljudi moramo da se rešimo brzo. Jesmo li pravili političke greške? Jesmo, ali smo uvek bili uz svoju zemlju. Koliko je bilo teških razgovora oko KiM ali smo zvek znali da kažemo da možem oda razgovaramo, ali ne da pregovaramo čija je teritorija, znate šta piše u Ustavu i toga ćemo se uvek držati", kazao je.
Pričao je i o prošlosti i prethodnoj vlasti.
"2012. godine živeli smo u beznađu… Nezaposlenost je bila na rekordnom evropskom nivou, fabrike su se zatvarale, penzioni fond nije postojao, dinar je slabio, ponižavali smo se svuda u regionu, Evropi i svetu. Od nacionalnih interesa ništa nismo časuvali. Ćutali smo kad se odvjal Crna Gora, KiM, pravili su se da ne vide, tražili krivca u svakom drugom, samo ne u sebi. Kad su ljudi 2012. odlučili da menjaju stvari zatekli smo praznu kasu. Za 14 godina promenili smo mnogo toga. Napravili smo velike stvari za našu zemlju… Ja to ne bih mogao da radim da nije bilo vas, građana koji žele promene", kazao je.
Srpska napredna stranka organizuje danas miting pod sloganom “Srbija, jedna porodica“. Ulice u okolini Skupštine u Beogradu su zatvorene za saobraćaj od juče ujutru: delovi Bulevara Kralja Aleksandra, Trga Nikole Pašića, deo Kneza Miloša, Takovske i okolnih ulica. Na terenu su saobraćajna i interventna policija.
"Nit boli srce, nit boli noga od zvučnog topa, lažovi jedni pokvareni"
Kazao je da će od avgusta u Srbiju doći nova kineska farbika i da će u Srbiji da se proizvode roboti.
Kaže da će se sutra, na Vidovdan, pokazati šta Srbija ima i "zašto niko ne sme da napadne Srbiju".
Vučić je komentarisao i zvučni top.
"Nema šta nisu lagali. Od Sarajevo Safarija do zvučnog topa. I kad znaju da nije bilo zvučnog topa, znate šta kažu u policiji? Pa mi smo to ponavljali šta su nam klijenti govorili. I onda vidite da su sve vreme lagali. Pa kažu: "Bolelo ga srce, bolela ga noga. " Nit boli srce, nit boli noga od zvučnog topa, lažovi jedni pokvareni. I sve ste to radili, ali to nema veze sa našim odnosom. Mi moramo da budemo protiv nasilja i ne smemo da im vraćamo. Ne sme da bude osvete i revanšizma za prethodnih godinu i po dana.
Izvor: N1