Rukometaši Zaječara savladali su ekipu Žitorađe na gostovanju rezultatom 30:32 (15:13) u meču 18.kola Prve lige „Istok“. Zaječarci su trijumfom na neugodnom gostujućem terenu zadržali čelnu poziciju i sa dva boda prednosti u odnosu na Jastrebac koji ima dve utakmice manje očekuju završnicu prvenstva, piše Glassporta.rs.

Najteže su kao i uvek one unapred upisane pobede, ali mnogo bolja igra u drugom poluvremenu izabranika trenera Milosavljevića protiv tima koji se grčevito bori za opstanak.

Neverovatnu utakmicu odigrao je Nemanja Sandulović, koji je sa 15 pogodaka bio najbolji akter duela u Žitorađi. Milan Nikolić je šest puta pogađao mrežu domaćih, dok je 5 pogodaka postigao Nikola Sandulović. Kod domaćina bolji od ostalih Veselin Maljević sa 7 golova.

„Dali su domaćini poslednji atom snage, ali smo uspeli da ostvarimo vrlo važnu pobedu. Vikend su upotpunili dečaci i devojčice na turniru u mini rukometu u Negotinu gde su se prikazali u punom sjaju i nagovestili da će se rukomet igrati još dugo u našem gradu“, poručio je za „Glas sporta“ trener RK „Zaječar“ Darko Milosavljević.

Za razliku od rukometaša, zaječarske rukometašice su rutinski stigle do još jedne pobede u grupi A prvoligaškog „Istoka“. Zaječarke su trijumfovale na gostovanju u Požarevcu rezultatom 15:35 (7:18) i zabeležile jedanaestu pobedu u 13 odigranih utakmica. Najefikasnija u redovima gostujuće ekipe bila je Dragana Kovjenić sa 8 pogodaka, po 4 su postigle Bogdana Simonović i Lara Tadić, dok su po tri gola dale Jovana Nikolić, Jelisaveta Stanković i Maša Aleksić. Sve u svemu, timska pobeda rukometašica trenera Petrovića, koji je svim igračicama mogao da raspodeli minutažu.

Izvor: Glassporta.rs