Rukometašice Zaječara ostvarile su jednu od najubedljivijih pobeda ove sezone u svim rangovima takmičenja u Srbiji, pošto su rezultatom 41:8 (15:3) deklasirale Rudar iz Kostolca u meču 12. kola grupe A prvoligaškog „Istoka“. Neverovatno zvuči podatak da su u prvih 30 minuta samo tri pogotka dopustile gošćama, čime su sigurno postavile neke rekorde. Odbrana je bila na nivou i u nastavku, dok je i napad bio nezaustavljiv u drugom delu igre, pa je na kraju i rezultat sasvim realan u odnosu na prikazano u hali sportova na Kraljevici, piše Glassporta.rs.

Najefikasnija u redovima domaće ekipe bila je Bogdana Simonović sa 8 pogodaka. Ali ono što najviše upada u oči je timska igra izabranica trenera Petrovića, gde i pored visokog rezultata nijedna rukometašica nije zabeležila dvocifreni učinak. Sara Prvulović je postigla 7, Nađa Golubović je dodala 6, dok je Anđela Stanojlović 4 puta matirala gošće, inače šestoplasirani tim lige.

Zaječarke su ubedljivim trijumfom stigle do desete pobede u sezoni u 12 odigranih mečeva, a „Glas sporta“ donosi i kompletan izveštaj sa utakmice odigrane u subotu 16. marta u Zaječaru:

Dupli rukometni program u hali sportova na Kraljevici zaključili su važnom pobedom rukometaši Zaječara, koji su slavili protiv druge ekipe „Dubočice“ rezultatom 32:26 (18:14), čime su ostali na čelu Prve lige „Istok“. Izabranici trenera Milosavljevića su se na pravi način revanširali Leskovčanima za neugodan poraz iz prvog dela sezone, kada su u neizvesnoj završnici poraženi golom razlike.

Najefikasniji igrač susreta bio je Zaječarac Andrija Mijović sa 10 pogodaka, dok je gol manje zabeležio Nemanja Sandulović, a Nikola Sandulović dodao 6. Evo i izveštaja sa subotnjeg susreta:

Narednog vikenda Zaječarce očekuje gostovanje fenjerašu u Žitorađi, gde će imati ulogu apsolutnog favorita, dok će rukometašice zaječarskog prvoligaša gostovati u Požarevcu.

Izvor: Glassporta.rs