Rukometašice Zaječara poražene su od ekipe Prijepolja rezultatom 26:30 u 4. kolu Super B lige. Zaječarke su na taj način pretrpele i četvrti uzastopni poraz na startu sezone, dok su gošće sa jugozapada Srbije zabeležile prvi trijumf, piše Glassporta.rs.

Previše mekano su ušle u susret domaće rukometašice, Prijepoljke koje su konačno izašle u kompletnom sastavu lako su neutralisale napade izabranica trenera Jugoslava Petrovića, pa je strateg Zaječara već u 10. minutu i vođstva Prijepoljki od 2:7 bio prinuđen da zatraži minut odmora. Nije to mnogo pomoglo domaćim igračicama koje su tek na mahove prezentovale pravu i angažovanu igru. Gošće su rutinski održavale prednost, koje se do kraja prvog dela igre kretala od četiri do šest razlike, a na predah se otišlo rezultatom 12:18 u korist rukometašica trenera Ćubića i Milinkovića.

Početak drugog poluvremena nije nagoveštavao neki preokret u igri i rezultatu, pošto su gošće za tili čas otišle na plus 8 kod rezultata 13:21. Ipak, mini serija domaćih na krilima razigranih Jane Milošević i Maše Rajković od 4:0 kao da je vratila veru Zaječarkama da mogu do preokreta. Stigle su domaće rukometašice do samo gola minusa, bilo je 21:22 na nešto više od 11 minuta do kraja meča, ali snage za preokret nije bilo. Izuzetno požrtvovane gošće su ponovo uzvratile preko kapitenke Suzane Tošić, kojoj su podršku u napadačkom delu pružile Iva Petrović i Anja Vlašković, što je bilo dovoljno za novajlije u Super B ligi da dođu do prve pobede u sezoni.

Rukometašicama Zaječara ostaje da zbiju redove, treniraju mnogo više u kompletnom sastavu, sa svim igračicama na okupu, pa će i rezultati doći. Dobra stvar je da će imati vikend pauze, pošto će Zaječarke u 5. kolu biti slobodne i moći da se posvete treniranju i spremanju za izazove koje slede. S druge strane, Prijepoljke će na svom terenu dočekati Radnički iz Beograda i pokušati da valorizuje trijumf u Zaječaru. Super B liga Srbije broji 11 timova, a poslednja tri ispašće na kraju sezone u niži rang, dok će prve dve ekipe izboriti plasman u Super ligu.

Izvor: Glassporta.rs