Košarkaši Bin-a savladali su ekipu Dimitrovgrada rezultatom 81:75 (29:18,14:20,15:20, 23:17) u utakmici 7. kola Prve srpske lige „Istok“. Zaječarci su na taj način zabeležili četvrtu pobedu u sezoni i učvstili poziciju u sredini tabele, piše Glassporta.rs.

Sjajno su meč otvorili izabranici trenera Dragojevića i vrlo brzo stigli do dvocifrene prednosti. Ako je prvih 10 minuta proteklo u odličnom izdanju Zaječaraca, druga četvrtina je u potpunosti pripala gostima, koji su uspeli čak i da preokrenu rezultat. Domaći košarkaši smogli su snage da se priberu i da ipak sa prednošću odu na veliki odmor. Pauza je iskorišćena za nastup mlađih selekcija KK „Bin“, čiji članovi su imali priliku da se predstave publici u hali sportova na Kraljevici.

Velika borba nastavljena je i u trećoj deonici, a gosti iz Dimitrovgrada su se u potpunosti vratili u igru i sa nerešenim rezultatom se ušlo u završni period meča. Poslednjih 10 minuta Zaječarci su uspeli da slome otpor otpor upornih protivnika i dođu do važnih bodova. Najbolji u redovima domaćih bili su Uglješa Mitrović sa 22 i Petar Vidanović sa 20 poena, dok su odlične role imali Dželatović koji je ubacio 13, ali i mlađani Izvonar sa 12 i Strahinja Rakić koji je postigao 7 poena. Pipić je dodao 5, Perović 2 poena, a u timu su bili i Predić, Nedeljković, Ristić, Dimitrijević i Lačević. Kod gostiju se dalekometnim hicima istakao Jovanović, koji je ubacio pet trojki i susret završio sa 20 poena.

Da uspeh „Binovaca“ bude potpun pobrinuli su se kadeti koji su slavili protiv niških „Ratnika“ rezultatom 81: 69 i pioniri koji su savladali „Zlataru“ iz Majdanpeka 60:33. Vredi istaći da je pionir Marko Jovnas bio najefikasniji akter oba duela, kako u svom uzrastu, tako i u starijoj generaciji.

Sledećeg vikenda Zaječarce očekuje gostovanje dužniku sa premijere, ekipi Topličanina u Prokuplju. Bin nakon sedam odigranih utakmica ima učinak od četiri pobede i tri poraza i nalazi se na 4. mestu tabele sa 11 osvojenih bodova. Bod više na 3. poziciji ima upravo naredni rival, dok je na 2. mestu ekipa „Pantera“ iz Vranja sa 13 bodova i samo jednim porazom. Lider je i dalje maksimalni „Konstantin“ iz Niša sa svih sedam pobeda u dosadašnjem toku prvenstva.

Izvor: Glassporta.rs