Fudbaleri Timoka 1919 ostvarili su i sedmu pobedu u sezoni 2023/24 i sa maksimalnim učinkom zauzimaju lidersku poziciju sa 21 osvojenim bodom. Juče su na gostovanju u Trgovištu u okviru 7. kola Zone „Istok“ pobedili ekipu OFK Knjaz rezultatom 3:1.

Već u 7. minutu igre napadač Nenad Stamenković doveo je zaječarce u vođstvo od 1:0 da bi samo četiri minuta kasnije Luka Stojadinović povisio na 2:0. Dva gola razlike posle 11 minuta igre bio je apsolutno realan odnos snaga na terenu, imajući u vidu da su domaći igrači u proteklih 7 kola bez pobede i da sa samo dva osvojena boda zauzimaju poslednje mesto na tabeli.

Na startu drugog dela utakmice Šef Stručnog štaba Timoka 1919, Miroslav Šinke Nikolić izvršio je čak četiri izmene a na teren su istrčali mladi bonus igrači: Vladislav Marković (2004), Aleksandar Ilić (2005), Matea Rangelov (2005) i Andrija Antunović (2006). Od 59. minuta šansu je dobio i Nemanja Zdravković (2006). Do kraja meča, tačnije u 78. minutu igre, gosti su došli i do trećeg gola preko Uroša Nikolića a počasni pogodak za OFK Knjaz postigao je mladi Željko Mijović (2005) dva minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Već u sredu na programu je 8. kolo Zone „Istok“ a derbi se igra na Gradskom stadionu u Zaječaru gde Timok 1919 dočekuje FK Bor 1919.

Izvor: Temporadio