Ognjen Milenović i Anastasija Cvetković, članovi Teniske akademije “Živković”iz Niša, pobednici su Otvorenog prvenstva Zaječara do 14 godina, turnira B kategorije iz kalendara Teniskog saveza istočne Srbije. Turnir je i ovog puta uspešno organizovao Teniski klub “AS Timok”, a mečevi su igrani na terenima zaječarske Popove plaže, piše Glassporta.rs.

Oni su u finalu nadigrali klupske kolege Andriju Petrovića i Dariju Ilić. U muškom finalu Ognjen Milenović je u savladao Petrovića sa 2-1, dok je Anastasija Cvetković savladala klupsku drugaricu Dariju Ilić, 2-0, osvojivši na taj način titulu bez izgubljenog seta.

Apsolutna dominacija niških tenisera potvrđena je i činjenicom da su i svi polufinalisti i osvajači 3. mesta na turniru, stigli iz istog kluba, Teniske akademije “Živković”. Odlične partije pružili su takmičari domaćeg “AS Timoka” Jelena Serjević, Anja Petrović, Luna Vranjanac, Maša Živković i Veljko Đorđević, ali su pre svega iskusniji u odsudnim trenucima bili igrači iz Niša i poneli kući sve trofeje.

Izvor: Glassporta.rs