Multimedijalna izložba "Mogući logos" Ljiljane Bursać u zaječarskom muzeju
U Galeriji Narodnog muzeja u Zaječaru u četvrtak 7.novembra biće otvorena multimedijalna izložba "Mogući logos" umetnice Ljiljane Bursać.
Ljiljana Bursać rođena je 27.10.1946 g. u Kragujevcu. Studirala je na Likovnoj akademiji u Beču a usavršavala se i studijski boravila u SAD, Nemačkoj , Francuskoj, A.R.Siriji i Izraelu. Član je ULUS-a i ULUPUDS-a .
Od 1971 godine priredila je više od 45 samostalnih izložbi ,učestvovala je na preko tri stotine grupnih izložbi u zemlji i inostranstvu.
Njena dela nalaze se u uglednim muzejsko-galerijskim ustanovama i privatnim zbirkama širom nekadašnje Jugoslavije i u svetu.
Osnivač je i predsednik Art Forum-a i dobitnica mnogih svetskih prestižnih nagrada.
Prema rečima same umetnice: „Rune, azbuke i alfabeti (su) kao alati za prenošenje poruka, a iluminacije – dizajn kao posrednik u prihvatanju, čine funkciju prenošenja univerzalnom, dostupnom i razumljivom u samom kontekstu jezika – Logosa, sadržanih u zapisanim tragovima naroda koji su ih stvarali , dok gestualno apstraktno pismo /asemic writing / kao novi umetnički pokret ostavlja prostor komunikacije na planu estetike“.
Otvaranje izložbe je u 19 sati.