Košarkaši Bin-a iz Zaječara ostvarili su najveći uspeh u svojoj istoriji, pošto su pobedom u poslednjem kolu Druge regionalne lige „Istok“ nad „Jastrepcem“ iz Aleksinca okončali sezonu na 2. mestu tabele. Na taj način Zaječarci su izborili plasman u Prvu srpsku ligu, čiji će deo biti od naredne jeseni, piše Glassporta.rs.

„U oslabljenom sastavu i praktično revijalnoj utakmici došli smo do pobede u poslednjem kolu“, istakao je trener i predsednik KK „BIN“ Nebojša Nikolić za „Glas sporta“.

KK BIN – KK JASTREBAC 82:71 (21:15,11:22,23:16,27:18)

Mitrović 29, Ognjen Rakić 25, Dželatović 16, Vuk Jevtić 8, Dimitrijević 2, Nikolić 2. Igrali su još Strahinja Rakić, pojačanje iz Bora Nikola Mitić, Lazar Lačević i kadeti Predić i Jovičić.

Za razliku od seniora, kadeti Bin-a poraženi su u Pirotu u utakmici Međuregionalne lige Košarkaškog saveza regiona istočne Srbije rezultatom 66:62, po četvrtinama (11:17,11:16,17:15, 27:14).

„U uzbudljivoj utakmici naš tim je dominirao u prve tri četvrtine a onda sudije dosuđuju Andreju Jovičiću tehničku posle date trojke i počinje čudan kriterijum tako da smo nezasluženo poraženi, mada je moj tim imao dosta grešaka pogotovo u ključnim trenucima“, izvestio je o dešavanjima iz Pirota za „Glas sporta“ trener Nikolić.

Kadetsku selekciju Bin-a, koju takođe sa klupe predvodi trenerski tandem Nikolić-Dragojević za vikend očekuje zaostala utakmica u Leskovcu sa ekipom „Zdravlja“.

Izvor: Glassporta.rs