U sredu je u Sokobanji, po prohladnom i kišovitom vremenu, odigrano finale KUP-a Fudbalskog saveza zaječarskog okruga između starih rivala iz Srpske lige Istok, knjaževačkog Timočanina i zaječarskog Timoka.

Ova borbena, dinamična i do kraja neizvesna utakmica igrana je u večernjem terminu pod reflektorima. Sve je rešeno u prvom poluvremenu. Poveo je Timočanin već u 12. minutu golom Petra Dragičevića posle prekida. U 31. minutu levi bek Timoka Stefan Knežević ubacio je loptu iz auta u šesnaesterac knjaževčana, štoper Miloš Gardić je prebacio glavom do najboljeg strelca Timoka Ivana Dragićevića koji je izjednačio rezultat na 1:1. Kratko je trajala radost zaječaraca jer su knjaževčani iz dva prekida brzo postigli još dva gola. Prvo je Danijel Zlatković u 35. minutu doveo Timočanin u vođstvo od 2:1 a u 40. minutu Miloš Stojanović povisio na 3:1 što se ispostavilo i konačan rezultat ovog finala.

Pobedniku KUP-a Fudbalskog saveza zaječarskog okruga knjaževačkom Timočaninu, prelazni pehar i pehar u trajno vlasništvo dodelio je predsednik FSZO Goran Tomić. Pehar poraženoj ekipi Timoka 1919, plakete sudijskom timu i najboljem igraču na utakmici Milošu Stojanoviću Popaju uručio je generalni sekretar FSZO Igor Živić.

TIMOČANIN – TIMOK 1919 3:1 (3:1)

Gradski stadion u Sokobanji. Igrano bez prisustva publike: Sudija Dalibor Manojlović (Knjaževac), pomoćnici Stefan Vojnić (Boljevac) i Ivan Gmitrović (Sokobanja). Strelci: Petar Dragičević u 12, Danijel Zlatković u 35, Miloš Stojanović u 40 (Timočanin) i Ivan Dragićević u 31. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: Nemanja Blatić, Miloš Slavković, Nikola Nakić, Vladimir Stojadinović (Timočanin), Miloš Gardić, Igor Pantić, Miloš Rošević i Miloš Cvetković (Timok 1919).

TIMOČANIN: Nakić, Milojković, Kojić, M. Stojanović, Baltić (S. Stojanović), Slavković, Videnović, Nikolić, Dragičević (Anđelković), Milošević (Stojadinović), Zlatković
TIMOK 1919: Joksimović, Marko Cvetković, Knežević, Trifunov, Gardić, Pantić, N. Ristić (Lapčević), Miloš Cvetković, Dragićević, Rošević, U. Nikolić

Izvor: Tempo radio