Umesto tri boda na strani i beg iz zone ispadanja zaječarski Timok 1919 je danas izgubio od Dunava minimalnim rezultatom 1:0 i ponovo prepustio 13. mesto komšijama iz Prahova. Ovaj poraz stvorio je još veće muke Stručnom štabu Timoka jer su očekivali pobedu s obzirom da su upravo Dunav, OFK Brzi brod i Car Konstantin jedine tri ekipe koje su do danas osvojile manje bodova od zaječaraca. Borba za opstanak se nastavlja i očigledno je da nema lakih protivnika ali kako sada stoje stvari biće veoma teško.

Gosti iz Zaječara su u prvom poluvremenu utakmice imali veći posed lopte i blagu inicijativu ali nisu uspeli da zatresu mrežu golmana Ivana Marunića. Nakon neopreznog starta mladog štopera Lazara Petrovića u svom šesnaestercu glavni sudija Stevan Milošević je bez oklevanja pokazao na belu tačku ali je kapiten Dunava Slađan Bogdanović šutirao visoko preko prečke i propustio najbolju priliku da dovede svoj tim u prednost. Sredinom drugog dela utakmice zaječarci nisu iskoristili stopostotnu šansu preko Alekse Denića koji je u situaciji „jedan na jedan“ slabo šutirao. Kazna je usledila u 77. minuta kada je posle jedne dubinske lopte odbrana gostiju loše reagovala a najspretniji je bio rezervista Filip Maksimović koji je nakon samo dva minuta provedenih na terenu zatresao mrežu Aleksandra Jovanovića za konačnih 1:0 i velika tri boda Dunava u borbi za opstanak.

U nedelju od 15 sati Timok 1919 na Gradskom stadionu u Zaječaru dočekuje poslednjeplasiranu ekipu Car Konstantin koja je jednom nogom u Zoni ali ne treba zaboraviti da su nišlije jedini bod osvojile protiv dojučerašnjeg lidera Srpske lige Istok, Radničkog iz Pirota tako da nema opuštanja.

Izvor: Temporadio