Poskupele karte za voz: „Srbijavoz“ objavio za šta cene ostaju iste
Foto: Glas Zaječara
Ekonomija

Poskupele karte za voz: „Srbijavoz“ objavio za šta cene ostaju iste

pre 2 sata Anđela Risantijević

Cene voznih karata u unutrašnjem železničkom saobraćaju od danas su više za oko 10 odsto, saopštio je „Srbijavoz“, navodeći da će povećanje omogućiti unapređenje kvaliteta usluga i nastavak investicija u železnički prevoz, prenosi novosadski portal 021.

Kako je navedeno, dodatni prihodi biće usmereni na modernizaciju prodajne mreže, nabavku novih vozova, izgradnju tehničko-putničkih stanica i druge investicije, uz ocenu da železnički prevoz i posle poskupljenja ostaje znatno jeftiniji od većine drumskih prevoznika.

Povećanje cena odnosi se na pojedinačne, sedmodnevne, polumesečne i mesečne pretplatne karte, dok cene godišnjih karata, rezervacije mesta, kao i prevoza prtljaga i bicikala ostaju nepromenjene.

Srbijavoz“ je zadržao i naknadu od 500 dinara za putnike koji na stanicama sa blagajnom ili kartomatom uđu u voz bez kupljene karte, kao i za putnike sa povratnim kartama koji putuju vozom koji ne odgovara broju voza i datumu naznačenom na karti.

Iz tog preduzeća navode da se ta naknada ne smatra kaznom, već merom koja omogućava efikasnije upravljanje kapacitetima i olakšava rad konduktera.

Među relacijama na kojima su cene povećane su Beograd–Novi Sad, Beograd–Subotica, Beograd–Niš, Beograd–Užice, Beograd–Valjevo i Beograd–Vršac. Detaljna tarifa objavljena je na sajtu „Srbijavoza“.

Izvor: Danas

Podeli vest
O autoru
Anđela Risantijević

Kratka biografija autora trenutno nije dostupna.

GLAS ZAJEČARA

Sva prava zadržana - "Kompas Media", Anđela Risantijević, PR, Zaječar, Varšavska 10. Preuzimanje sadržaja sa informativnog portala, bilo u celosti ili delimično bez prethodne saglasnosti "Kompas Media" predstavlja povredu autorskih prava.