Uspešno spasena roda u lici Španskih boraca u Zaječaru
Mlada roda, koja je pre dva dana ispala iz svog gnezda u ulici Španskih Boraca, uspešno je vraćena svojoj porodici zahvaljujući brzoj reakciji građana.
Kako ističe Slaviša Božinović, ptica je odmah zbrinuta, a detaljnim pregledom ustanovljeno je da ima lakšu povredu vrata, najverovatnije zadobijenu prilikom pada ili usled kontakta sa strujnim kablovima.
Izvor: Glas Zaječara
„Nakon prijave građana preuzeli smo rodu koja je imala vidne probleme sa vratom. Provela je kod nas nešto više od 24 sata, a veterinar je nakon detaljnog pregleda potvrdio da je ptica zdrava i da nema težih povreda“, kazao je Slaviša za Glas Zaječara.
Izvor: Glas Zaječara
Nakon kratkotrajnog oporavka i nege, usledila je akcija vraćanja rode u svoje gnezdo. Uz pomoć ekipe Elektrodistribucije, mlada roda je bezbedno podignuta i vraćena u svoje gnezdo.