U Srbiji još 13 umrlih od infekcije korona virusom, novoinficiranih 391
Foto: Pixabay
Društvo

U Srbiji još 13 umrlih od infekcije korona virusom, novoinficiranih 391

pre 4 godine Miljko Stojanović

U poslednja 24 sata u Srbiji još 13 osoba umrlo je od infekcije korona virusom, a infekcija je potvrdjena kod još 391 osobe.

Kako se navodi na sajtu Ministarstva zdravlja, u istom periodu testirano je 9.928 uzoraka.

Hospitalizovano je 1.879 ljudi a na respiratorima je njih 67.

Od početka epidemije korona virusa u Srbiji, od infekcije je zvanično umrlo 6.752 osobe a procenat smrtnosti na današnji dan je 0,95.

Od početka epidemije, u Srbiji je testiran 4.061.461 uzorak, a virus je potvrdjen kod 709.269 osoba.

Nastavlja se pad broja inficiranih korona virusom u ustanovama socijalne zaštite u Srbiji

U ustanovama socijalne zaštite i domovima za smeštaj odraslih i starih u Srbiji korona virusom inficirano je 12 korisnika i 39 zaposlenih, saopšteno je danas.

U odnosu na podatke Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja od četvrtka, broj inficiranih korisnika manji je za četvoro a medju zaposlenima je inficirano petoro njih manje.

Od početka epidemije u Srbiji, izlečeno je 5.939 korisnika i 3.053 zaposlenih u tim ustanovama, što je za šestoro korisnika i četvoro zaposlenih više nego u četvrtak.

Izvor: Beta

Podeli vest
O autoru
Miljko Stojanović

Kratka biografija autora trenutno nije dostupna.