U Negotinu još 30 novoobolelih
Prema najnovijim informacijama iz Zdravstvenog centra Negotin, juče je od 103 obrađena testova, virus korona registrovan kod 30 pacijenata, što čini 29,1 procenat testiranih. Virus korona je potvrđen kod 15 muškaraca, starosti od 14 do 74 godine i 15 žena starosti od 9 do 76 godina.
Virusom su zaražena i dva deteta od 9 i 14 godina. U proteklom danu u Kovid amblanti ZC Negotin obavljeno je 50 pregleda – 47 prvih i tri kontrolna, dok su u Pedijatrijskoj kovid ambulanti pregledana 32 pacijenta. Na Kovid odeljenju ZC Negotin smešteno je sedam pacijenata sa bronhopneumonijom, od kojih su pet na kiseoniku. Tokom jučerašnjeg dana zabeležena su dva nova prijema na odeljenje i jedan otpust. U poslednja tri dana nijedan pacijent nije bio upućen na dalje lečenje u neku od kovid bolnica ali je na našem kovid odeljenju jedan pacijent preminuo što od početka pandemije iznosi 106.
U dane vikenda u opštini Negotin od testiranih 128, registrovana su 23 pozitivna slučaja na Kovid 19. U avgustu je, od testiranih 2.366 pacijenata potvrđeno 192 slučaja pozitivna na koronavirus, a trenutno ima 177 aktivnih slučajeva.
Od početka pandemije na teritoriji opštine Negotin registrovano je 2801 osoba pozitivnih na Kovid 19.
Izvor: Negotin.rs