Niče Potemkinovo selo: Stiže Neša iz Beograda!
Društvo

Niče Potemkinovo selo: Stiže Neša iz Beograda!

pre 7 godina Anđela Risantijević

Da za staru narodnu: "Prase se ne tovi uoči Božića" nisu čuli svi, lično su se uverili meštani ulice Đure Salaja, koja se po ubrzanom postupku ulepšava u iščekivanju dolaska ministra unutrašnjih poslova.

[gallery size="medium" td_select_gallery_slide="slide" ids="5508,5509"]

Imali su prilike i da se uvere da je život nekome majka, a nekome maćeha, jer asflatiran je samo deo ulice - ne morate da pogađate dva puta koji: naravno, onaj u neposednoj blizini policijske stanice.

[gallery size="medium" td_select_gallery_slide="slide" ids="5510,5511,5512,5513"]

Svega par desetina metara udaljenosti od zgrade Policijske uprave Zaječar deli građane jedne iste ulice, jednog istog kvarta, na građane prvog i građane drugog reda.

Ovakvo podvajanje nije novost - pre jedva nešto više od par dana asflatirana je ulica za potrebe druge manifestacije.

U društvu apsurda, koje više liči na svet oslikan perom Semjuela Beketa nego na stvarnost, ne može se previše nade polagati u normalnosti, ipak, čovek ne može da se ne zapita: ko je ovde lud?

Podeli vest
O autoru
Anđela Risantijević

Kratka biografija autora trenutno nije dostupna.