MUP objavio procenu: Na skupu SNS-a 207.000 osoba
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da se danas u Beogradu, na platou ispred Doma Narodne Skupštine Republike Srbije na javnom okupljanju u organizaciji "Pokreta za narod državu" prisustvuje oko 207.000 građana.
Takođe na javnom okupljanju prisustvuje i oko 2.600 motociklista - bajkera, naveo je MUP.
"Ministarstvo posebno ističe da je navedeno javno okupljanje bilo uredno prijavljeno nadležnim organima od strane organizatora, što je omogućilo policiji da unapred planira i sprovede sve mere bezbednosti. Javno okupljanje protiče mirno, bez incidenata, što predstavlja još jedan dokaz da preventivne mere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolje rezultate", navodi se u saopštenju.
Srpska napredna stranka organizuje danas miting pod sloganom “Srbija, jedna porodica“.
Izvor: N1