MUP najavio pojačane kontrole saobraćaja zbog povećanog broja nesreća
Društvo

MUP najavio pojačane kontrole saobraćaja zbog povećanog broja nesreća

pre 1 sat Miljko Stojanović

Saobraćajna policija će u narednom periodu pojačati svoje prisustvo i kontrole na najfrekventnijim putevima i na najrizičnijim deonicama, jer se u prethodnih nekoliko dana u Srbiji dogodio veći broj težih saobraćajnih nezgoda koje su u značajnoj meri nastale kao posledica nepovoljnih vremenskih uslova.

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je putem Instagrama da apeluju na učesnike u saobraćaju da dosledno poštuju saobraćajne propise, koriste propisanu zimsku opremu, prilagode brzinu kretanja stanju kolovoza i vremenskim uslovima i održavaju bezbedno odstojanje.

„Prema prognozama nadležnih meteoroloških službi, i u narednim danima očekuju se otežani uslovi za odvijanje saobraćaja usled kiše, snega i pojave magle, što može dovesti do smanjene vidljivosti, klizavih kolovoza i produženog zaustavnog puta vozila. Takođe, imajući u vidu da u ponedeljak počinje drugo polugodište za učenike osnovnih i srednjih škola, tokom vikenda se očekuje pojačan intenzitet saobraćaja na svim značajnijim putnim pravcima“, dodaje se u saopštenju.

Izvor: Beta

Podeli vest
O autoru
Miljko Stojanović

Kratka biografija autora trenutno nije dostupna.

GLAS ZAJEČARA

Sva prava zadržana - "Kompas Media", Anđela Risantijević, PR, Zaječar, Varšavska 10. Preuzimanje sadržaja sa informativnog portala, bilo u celosti ili delimično bez prethodne saglasnosti "Kompas Media" predstavlja povredu autorskih prava.