Olujno nevreme zahvatilo Zaječar: Vetar nosio krovove, potopljene ulice!
Foto: Olujni vetar odneo krov, Printscreen / Facebook
Društvo

Olujno nevreme zahvatilo Zaječar: Vetar nosio krovove, potopljene ulice!

pre 5 godina Anđela Risantijević

Nešto posle 18 časova olujno nevreme zahvatilo je Zaječar. Vetar je odneo limene krovove sa pojedinih zgrada, potopljene ulice i podrumi.

 

Zaječar je, nešto posle 18 časova, zahvatilo snažno nevreme. Snažan vetar naneo je veliku štetu na pojedinim zgradama u Zaječaru, a usled oblih padavina veliki broj ulica potopljen je za nepunih pola sata. Voda je prodrla i u podrume pojedinih zgrada.

[caption id="attachment_42468" align="aligncenter" width="640"] Krov pao sa zgrade, Glas Zaječara[/caption]

Gradonačelnik Zaječara, Boško Ničić, upozorio je građane da bez preke potrebe ne izlaze na ulicu, jer postoji opasnost od polomljenih grana i krovnih konstrukcija.

Poštovani sugrađani,trenutno je u toku olujno nevreme praćeno kišom i grmljavinom.Posle prvog talasa, u kasnijim vremenskim satima, očekuje se i drugi talas iz pravca Pomoravlja. Olujni vetar odneo je limene krovove na nekim zgradama u našem gradu. Postoji opasnost od polomljenog drveća, granja i oštećenih krovnih konstrukcija.Sektor za vanredne situacije u Zaječaru je obavešten i aktivan na terenu kao i radnici dežurnih službi JKP. Molimo Vas da bez preke potrebe ne izlazite dok se nevreme ne smiri.

[caption id="attachment_42469" align="aligncenter" width="640"] Krov pao na vozila, Glas Zaječara[/caption]

Obilne padavine potopile su i podrum zgrade u Krskoj 13. Upravnik zgrade, Predrag Stanković, rekao nam je da posle svakog obilnijeg pljuska podrum bude pod vodom, i da je stanje takvo od rekonstrukcije ulice.

[video width="640" height="368" mp4="https://www.glas-zajecara.com/wp-content/uploads/2020/07/video-1593795648.mp4"][/video]

Iz Vatrogasne brigade za portal "Glas Zaječara" kažu da je veći broj građana prijavio potopljene podrume i da su ekipe uveliko na terenu.

I ulica Miloša Obilća našla se pod vodom. Meštani kažu da slivnika nema dovoljno, te u tome vide razlog zašto je ulica potopljena.

[video width="320" height="576" mp4="https://www.glas-zajecara.com/wp-content/uploads/2020/07/video-1593796658.mp4"][/video]

Kiša još uvek pada, a prema najavama meteorologa može se očekivati i drugi talas.

[video width="368" height="656" mp4="https://www.glas-zajecara.com/wp-content/uploads/2020/07/video-1593795150.mp4"][/video]

 

Podeli vest
O autoru
Anđela Risantijević

Kratka biografija autora trenutno nije dostupna.