Na prolećnoj premijeri u Zaječaru fudbaleri Timoka 1919 opravdali su epitet favorita i ubedljivo došli do nove prvenstvene pobede. Posle dve pogođene prečke mrežu gostiju načeo je Damir Ramadani u 19. minutu prvog dela igre. Šut mladog Marka Niujkića u 36. minutu zaustavio je golman zaječaraca Aleksandar Jovanović koji danas nije imao puno posla.

Igrači Timoka 1919 su i u drugom poluvremenu imali potpunu inicijativu što je krunisano golom u 58. minutu veziste Uroša Nikolića na asistenciju Rastka Nikolića. U 75. minutu mladi Andrija Antunović je oboren u šesnaestercu ali je udarac iskusnog Dejana Mašića sa bele tačke završio visoko preko gola golmana gostiju Mirka Draškovića. U narednom napadu Rastko Nikolić je promešao odbranu Hajduk Veljka i fenomenalno centrirao do Luke Stojadinovića koji volej udarcem trese mrežu za konačnih 3:0.

Fudbaleri Timoka 1919 su danas, u fer i korektnoj igri sa tri postignuta gola protiv drugoplasiranih negotinaca, pokazali da nisu slučajno prvaci jesenjeg dela zone “Istok” i da će od naredne sezone igrati Srpsku ligu.

Izvor: Temporadio