U fiskulturnoj sali OŠ Vuk Karadžić u Pukovcu održan je po 14-ti put  internacionalni “ Katana Kup“, turnir u karateu za mlađe i starije kategorije. Članovi zaječarskog karate kluba „Tenshi“ osvojili su 45 medalja.

Međunarodno takmičenje u karateu „Katana kup“, koje je održano je u Pukovcu kod Leskovca, okupilo je 250 takmičara iz 19 klubova širom Srbije, a gosti turnira bili su takmičari i iz Bugarske i Makedonije.

Zaječarski karate klub „Tenshi“ je bio jedini predstavnik grada Zaječara sa 15 takmičara.

Oni su ostvarili izvanredne rezultate i to 17 zlatnih, 15 srebrnih i 13 bronzanih medalja.

Za najuspešniju takmičarku na ovom turniru, proglašena je Iva Mihajlović iz zaječarskog kluba „Tenshi“, koja je osvojila tri zlatne medalje i za taj uspeh uzela „Katanu“.

Kao drugoplasirana ekipa, u generalnom plasmanu turnira, po broju medalja, proglašen je zaječarski karate klub “ Tenshi“ i za taj podvig dobili veliki pehar.

Pored ekipe iz Zaječara i komšije iz Bora ostvarili su fantastične rezultate.

Ovogodišnji 14. Katana kup organizovao je Karate klub Pukovac iz Pukovca uz podršku Opštine Doljevac.