Rukometašice Zaječara 1949 poražene su u 3. kolu Superlige od Inđije rezultatom 19:27 u meču odigranom u hali sportova na Kraljevici, prenosi Glas sporta.

Neiskustvo se na ovom nivou skupo plaća, a mladi sastav Zaječarki rašće svakako kroz utakmice, ali greške koje se ponavljaju iz meča u meč, pogotovo pad u poslednjoj trećini susreta, ne smeju se ponavljati. Naročito ne na domaćim utakmicama, kao u subotu 24. oktobra na Kraljevici, gde su izabranice trenera Maksića imale egal na poluvremenu, pošto je nakon 30 minuta meča rezultat glasio 13:13.

U nastavku iskusnije gošće iskoristile su pad u igri domačih igračica, koje su postigle samo 6 golova u nastavku, pa su rukometašice Železničara rutinski privele utakmicu kraju.

Bio je to treći vezani poraz zaječarskih rukometašica, koje su ostale na začelju tabele sa Vrbasom, kao jedine dve ekipe bez osvojenog boda. Naredne subote 31. oktobra, Zaječarke gostuju u Kragujevcu, ekipi Radničkog, koja za sada ima učinak od po jedne pobede, remija i poraza.

Izvor: Glas sporta