Fudbaleri Timoka, golom Zaječarca Miloša Roševića, savladali su Slogu iz Požege, rezultatom 0:1.

Šampion Srpske lige “Zapad” Sloga iz Požege, poražena je od Timoka iz Zaječara u prvoj utakmici baraža za Prvu ligu Srbije.

Strelac pobedonosnog gola za Zaječarce u 72. minutu, bio je dete Zaječarskog Timoka, Miloš Rošević.

Ovom pobedom, Zaječarce deli 90 minuta u Zaječaru od prelaska u Prvu ligu Srbije.

Sloga je tim koji je titulu na srpskoligaškom “Zapadu” obezbedio ranije od svih timova iz baraža, pa je u poslednjih nekoliko kola mogao da igra i pod “ručnom” . Na kraju 78 bodova za tim iz Požege, ispred Jedinstva sa Uba, koje je imalo 10 manje, dok su u vrhu tabele mesto našle i dobro poznate ekipe kao što su Sloboda iz Užica ili Smederevo, koje su takmičenje završile na 4., odnosno 6. mestu.

Revanš utakmica je u sredu 16. juna, u Zaječaru.