Sunčano nedeljno popodne izmamilo je oko 200 ljubitelja fudbala da izađu iz svojih domova pogledaju utakmicu 18. kola Srpske lige „Istok“ između domaćeg Timoka 1919 i niškog Car Konstantina.

Zaječarcima je bila neophodna pobeda tako da su od samog starta krenuli ofanzivno, s namerom da što pre dođu do prednosti, ali su gosti iz Niša u prvih pola sata pružili veoma jak otpor. Prvo je u 13. minutu zapretio Uroš Nikolić udarcem u okvir gola a gosti su u narednom napadu uzvratili istom merom preko mladog Miloša Bisinića. U oba slučaja odbrana je odlično reagovala tako da su mreže mirovale.

Nakon igranja rukom Stefana Nikolića u svom šesnaestercu i opravdano dosuđenog jedanaesterca mrežu nišlija načeo je u 32. munutu utakmice Dejan Mašić, jedan od najiskusnijih pojedinaca na terenu. U poslednjim sekunda prvog dela meča na centaršut Miloša Slavkovića centarfor Timoka 1919 Mihajlo Jelić glavom šalje loptu u mrežu golmana Miloša Perića i duplira prednost.

Na samom startu drugog dela, rezervista “Timoka 1919” Marko Cokić malo neoprezno obara rukama Nemanju Arizanovića u peterac a vrlo dobri sudija Marko Ćirić pokazuje na penal. Siguran sa bele tačke bio je mladi Nemanja Todorović koji je smanjio vođstvo zaječaraca na 2:1. Ovaj brzi gol nišlija nije poremetio domaće igrače koji su u nastavku svom snagom krenuli još jače. Igrao se 59. minut kada je mladi Luka Bogojević probio po levoj strani i odlično centrirao u srce šesnaesterca ali je Mihajlo Jelić sa pet metara promašio ceo gol. Sedam minuta kasnije na asistenciju Uroša Nikolića jedan od najboljih pojedinaca u redovima zaječaraca, Mihajlo Jelić se iskupio za prethodni promašaj i postigao svoj drugi gol na meču a treći za Timok 1919. U 77. minutu u strelce se upisuje i Uroš Nikolić na odlično dodavanje Miloša Slavkovića.

Fudbaleri Timoka 1919 su pobedili poslednjeplasirani Car Konstantin na svom terenu i osvojili važna tri boda u borbi za opstanak u srpskoligaško društvo ali će trebati još dosta rada i truda kako bi izašli iz zone ispadanja. Narednog vikenda izabranici Vojkana Rajčića putuju na teško gostovanje u Trgovište gde ih dočekuje ekipa Pčinje koja je direktan konkurent za 12. mesto koje osigurava opstanak u ligi.

Izvor: Temporadio