Fudbaleri Timoka nisu uspeli da dođu do pete uzastopne pobede u prolećnom delu prvenstva pošto su na gradskom stadionu na Kraljevici odigrali 1:1 sa Timočaninom iz Knjaževca. Viđen je pravi festival promašaja domaćih fudbalera, pa je čvrsta i iskusna ekipa gostiju odnela bod u komšiluk, piše Glassporta.rs.

Ništa nije slutilo da će se tako završiti, pogotovo nakon vodećeg pogotka Zaječaraca, koji je u 25. minutu utakmice postigao kapiten domaćih Miloš Cvetković. Međutim i pre i nakon, ređale su se prilike pred golom golmana Timočanina Nakića, ali rezultat se nije menjao, pa se sa minimalnom prednošću Timoka otišlo na poluvreme.

I kada su mnogi pomislili da je samo pitanje trenutka kada će domaći povećati prednost, usledio je hladan tuš za fudbalere lidera Srpske lige “Istok”. Vladimir Stojadinović je u 53. minutu savladao Acu Jovanovića i poravnao rezultat. Ostalo je još dosta vremena za promenu i novi pogodak, ali je odbrana gostiju izdržala sve napade i u Knjaževac odnela bod, koji će im mnogo značiti u učvršćivanju pozicije na sredini tabele.

Zbog činjenice da čak sedam ekipa ispada na kraju takmičenja, više od pola lige je u borbi za opstanak, a Knjaževčani su bodom osvojenim u Zaječaru stigli do 8. mesta sa 39 bodova, koliko imaju i ekipe SFS Borca i Pčinje na 6. i 7. mestu Srpske lige “Istok”, odnosno osam bodova više od niškog Car Konstantina, koji se trenutno nalazi u zoni ispadanja.

A drugi zaječarski predstavnik u trećem po snazi rangu takmičenja u Srbiji, ekipa Kablova zabeležila je još jedan ubedljiv poraz. Ovog puta, bodove iz Kotlujevca odnela je Vlasina, koja je rezultatom 0:6 savladala najmlađi sastav u ligi. Dobro su se držali dojučerašnji omladinci u prvom delu igre, gde su primili samo dva gola od jedne od najboljih ekipa u ligi.

Nakon 25 odigranih kola na čelu srpskoligaškog “Istoka” i dalje se nalazi Timok sa 59 osvojenih bodova, ispred Budućnosti iz Popovca, koja je sakupila 55, ali ima i dve utakmice manje. Radnički iz Svilajnca je sa 54 boda i dalje u igri za najviši plasman, baš kao i Vlasina sa 52. Kablovi su pretposlednji sa 15, dok je na začelju Moravac sa svega 4 osvojena boda, dok je od timova iz okruženja Dunav iz Prahova na 13. mestu tabele, prvom iznad crte za opstanak sa 33 boda na svom kontu.

Izvor: Glassporta.rs.