Fudbaleri Timoka i Budućnosti odigrali su jedan od zanimljivijih mečeva u ovosezonskom izdanju Srpske lige „Istok“. Na kraju remi 2:2 i po bod za igrače obe ekipe, a najvažnije je da gledaoci mogu biti zadovoljni viđenim na gradskom stadionu pod Kraljevicom, piše Glassporta.rs.

Uspeo je po dolasku povratnik na klupu zaječarskog srpskoligaša Vojkan Rajčić da trgne ekipu iz letargije i ono što je simpatizerima plavo-belih bitno, da igrači pokažu ponos i borbu do poslednjeg daha. Pogotovo što je rival bila ekipa Budućnosti iz niškog Popovca, tim koji je neporažen u prethodnih 10 rundi i kao prvi pratilac lidera iz Pirota bio veliki favorit pred gostovanje u Zaječaru. Na terenu to nije bilo baš tako, iako su gosti mora se priznati imali inicijativu većim delom susreta.

TIMOK 1919: Jovanović, Milovanović (Stanar), Nikolić, Petrović, Jakovljević (Šević), Stamenković (Božić), Denić, Đorđević, Slavković, Popović, Bogojević (Ranđelović)

Počelo je ipak onako kako su domaći priželjkivali. Nakon pola časa igre i kornera koji je izveo Slavković, igrač gostiju Stojković je nespretno zahvatio loptu i glavom matirao golmana Kokovića za vođstvo domaćih. Gosti iz Niša su u samo dva minuta uspeli da preokrenu rezultat. Najpre je u 39. minutu kapiten Ranđelović savladao golmana Timoka Jovanovića, da bi već u sledećem napadu mrežu domaćina pogodio i Milanović.

Domaći su se ipak konsolidovali u poluvremenu, trener Rajčić posegao je i za nekim izmenama, koje su urodile plodom u nastavku susreta. Gol vredan boda i izjednačenje na Kraljevici doneo je upravo rezervista Šević, koji je lob udarcem na asistenciju Stamenkovića postavio konačnih 2:2 u Zaječaru.

Timok je ostao na 13. mestu tabele sa 7 osvojenih bodova i imaće težak zadatak da pre svega sačuva srpskoligaški status u nastavku sezone. Do kraja jesenjeg dela prvenstva ostalo je da se odigraju četiri kola, a narednog vikenda Zaječarce čeka gostovanje u Prokuplju, devetoplasiranoj ekipi Topličanina koja je pomalo iznenađujuće došla do boda u Leskovcu protiv Dubočice.

Izvor: Glassporta.rs