Treći put za redom, fudbaleri knjaževačkog Timočanina podigli su pehar pobednika KUP-a Fudbalskog saveza Zaječarskog okruga. Danas su na Gradskom stadionu pod Kraljevicom pobedili zaječarski Timok 1919 rezultatom 2:0. Oba gola postignita su u drugom poluvremenu. U prvih 45. minuta zaječarci su pružili dobru partiju i odlično su otvorili utakmicu ali su ipak prvo zapretili knjaževčani u 10. minutu kada je šut Veljka Božića pod samu prečku krajnjim naporom zaustaviio golman Aleksandar Jovanović. Nekoliko minuta kasnije Dejan Mašić je iz slobodnog udarca precizno šutirao ali je to bio lak plen za mladog i perspektivnog golmana Timočanina Bogdana Jovanovića.

Na startu drugog dela meča igrači Timoka 1919 su krenuli ofanzivnije ali, kao i tokom cele sezone u Srpskoj ligi „Istok“, nisu bili efikasni u završnici. Igrao se 68. minut kada je iz jedne gužve u šesnaestercu domaćih došla lopta do iskusnog Ivice Jovanovića koji oštrim udarcem pod samu prečku trese mrežu za vođstvo Timočanina od 0:1.

Posle primljenog gola zaječarci su „krenuli na sve ili ništa“ ali su gosti pretili iz kontra napada preko brzonogih krila Luke Petrovića i mladog Koste Živića ali se najbolji pojedinac današnjeg meča golman Aleksandar Jovanović potrudio da sačuva svoju mrežu. U 75. munutu meča jedan igrač Timočanina je igrao rukom u svom šesnaestercu ali je sudija Aleksandar Minić iz Knjaževca procenio da je ruka bila u prirodnom položaju tako da je propala šansa da Timok 1919 eventualno dođe do izjednačinja iz penala. Ipak u 87. minutu, posle greške domaćih na sredini terena, usledila je munjevita kontra gostiju iz Knjaževca a Luka Petrović je postavio konačan rezultat 0:2.

Igor Živić generalni sekretar Fudbalskog saveza Zaječarskog okruga, uručio je medalje Glavnom sudiji Aleksandru Miniću (Knjaževac), pomoćnicima Iliji Cvetkoviću (Zaječar) i Nemanji Markoviću (Aleksinac) kao i četvrtom sudiji Mariju Toroglanoviću iz Bora.

Za najboljeg igrača finala proglašen je golman Timoka 1919 Aleksandar Jovanović kome je pehar uručio takođe Igor Živić generalni sekretar Fudbalskog saveza Zaječarskog okruga. Kapitenu Timoka 1919 uručen je i pehar za osvojeno 2. mesto. Najbolji strelac u ovom delu takmičenja je Boban Dimitrijević iz ekipe OFK 019 iz Zaječara.

Prelazni pehar i pehar osvajača KUP-a u trajno vlasništvo kapitenu Timočanina, Vladimiru Stojadinoviću uručio je Milorad Miki Vučković, zamenik predsednika Fudbalskog saveza Zaječarskog okruga.

Izvor: Temporadio