Fudbaleri Timoka punih 180 minuta nisu uspeli da postignu pogodak na srpskoligaškim terenima. Ako se tome doda i poraz u finalu Kupa Fudbalskog saveza zaječarskog okruga od Timočanina sa 3:1, onda je to i alarm za uzbunu. Samo 0:0 na Kraljevici protiv Radničkog iz Svilajnca svakako nije rezultat kome su se nadali u redovima lidera Srpske lige “Istok” u 35. prvenstvenom kolu, piše Glassporta.rs.

Ipak, sunce je obasjalo gradski stadion na Kraljevici, kada su Zaječarci čuli vesti iz Trstenika. Naime, glavni konkurent Timoka za prvo mesto i plasman u baraž za Prvu ligu Srbije, ekipa Budućnosti nije uspela da iskoristi kiks rivala. Na kraju 1:1 u Trsteniku, što je rezultat koji je najviše obradovao zaječarskog srpskoligaša.

Drugi zaječarski srpskoligaš, ekipa Kablova odigrala je možda ako ne najbolji, onda najkonkurentniji susret u prolećnom delu sezone. Upisan je još jedan poraz na domaćem terenu u Kotlujevcu, ali su golobradi mladići na pozajmici iz Timoka, pružili dostojan otpor. Topličanin iz Prokuplja, koga je na terenu predvodio bivši igrač zaječarskog Timoka Ivan Kaličanin, slavio je rezultatom 0:3, dok je prvih 45 minuta završeno minimalnom prednošću gostiju.

Ulazimo polako u foto finiš sezone. Razlika između Timoka i Budućnosti na vrhu tabele ostaje četiri boda, na samo tri kola do kraja prvenstva. Vrelo će biti već u subotu 22. maja, kada Zaječarci gostuju u Nišu, iskusnoj ekipi Sinđelića. Rezultat će osluškivati i pratiti u taboru Budućnosti, koja dan kasnije ima zicer u Popovcu, gde gostuju “Kablovi”, pa će pritisak sigurno biti na Timoku, koji će imati znatno teži zadatak od prvog pratioca.

Izvor: Glassporta.rs